Czas pracy po zmianach - nowe zasady stosowania przepisów o czasie pracy

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 75,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 79,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Książka omawia nowe przepisy w sposób kompleksowy. Zawiera zwłaszcza wyjaśnienia mogących się pojawić w praktyce wątpliwości interpretacyjnych związanych z ich stosowaniem. Na uwagę zasługują przy tym nie tylko zasady sporządzania rozkładów czasu pracy w dłuższych okresach rozliczeniowych czy analiza możliwości... więcej ›

 • Inni klienci kupili również
 • Polecane z tym produktem
Polecane z tym produktem
Więcej o książce

Książka omawia nowe przepisy w sposób kompleksowy. Zawiera zwłaszcza wyjaśnienia mogących się pojawić w praktyce wątpliwości interpretacyjnych związanych z ich stosowaniem.

Na uwagę zasługują przy tym nie tylko zasady sporządzania rozkładów czasu pracy w dłuższych okresach rozliczeniowych czy analiza możliwości "uruchomienia" dotychczas statycznej doby pracowniczej, ale również zasady wprowadzania tych instytucji w życie.

Całości dopełnia bogaty zbiór przykładów oraz materiał porównawczy dotyczący brzmienia starych i nowych przepisów.

Czas pracy po zmianach – nowe zasady stosowania przepisów o czasie pracy

 • 12-miesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy,
 • "ruchoma" doba pracownicza,
 • zasady sporządzania "elastycznego" harmonogramu czasu pracy,
 • wyjścia z pracy w celach prywatnych.

Od 23.8.2013 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące gospodarowania czasem pracy.

Kluczowymi elementami nowelizacji są: wprowadzenie przedłużonego 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego czasu pracy, oraz tzw. "ruchoma" doba pracownicza umożliwiającą dwukrotne rozpoczęcie pracy w tej samej dobie pracowniczej bez konieczności ustalania z tego tytułu pracy w godzinach nadliczbowych

W wyniku wprowadzenia tych instytucji pracodawca i niekiedy pracownik uzyskali uprawnienia do bardziej "elastycznego" sporządzania harmonogramu czasu pracy, który w przypadku potrzeb pracodawcy związany jest ze zmiennym zapotrzebowaniem na wykonaną pracę, a w przypadku pracownika – z możliwością godzenia życia zawodowego z prywatnym.

Ułatwiono także wprowadzanie przerywanego systemu czasu pracy oraz dopuszczono możliwość odpracowania zwolnień udzielanych pracownikom w celu załatwienia spraw osobistych – tzw. rozliczanie wyjść w celach prywatnych.

Szczegóły

Seria: Biblioteka Monitora Prawa Pracy
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-255-5680-8
Liczba stron: 177
Waga: 232 g