Obowiązkowe umowy w procesie budowlanym. Zasady konstruowania umów, prawa i obowiązki stron

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 107,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 119,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Publikacja skierowana do prawników zajmujących się sporządzaniem umów w procesie inwestycyjnym w branży budowlanej. Publikacja przedstawia takie zagadnienia jak: zasady konstruowania umów w procesie budowlanym, rodzaje umów zawieranych w procesie budowlanym, generalne... więcej ›

Więcej o książce

Publikacja skierowana do prawników zajmujących się sporządzaniem umów w procesie inwestycyjnym w branży budowlanej.

Publikacja przedstawia takie zagadnienia jak:

 • zasady konstruowania umów w procesie budowlanym,
 • rodzaje umów zawieranych w procesie budowlanym,
 • generalne wykonawstwo obiektu budowlanego,
 • uzyskanie pozwoleń budowlanych,
 • powierzanie robót podwykonawcom,
 • najem sprzętu budowlanego,
 • przyłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej,
 • dostawa materiałów budowlanych.

Istotną zaletą tego opracowania jest płyta CD, na której umieszczono wszystkie ujęte w publikacji wzory umów i klauzul do umów oraz innych dokumentów w postaci gotowych do pracy plików Word oraz aktualne akty prawne związane z tematyką publikacji.

Każda inwestycja budowlana wiąże się z koniecznością zawarcia całego szeregu umów, uzyskania licznych pozwoleń, zgód i zaświadczeń. Umowy służą zapewnieniu sprawnego przebiegu całego procesu inwestycyjnego. Publikacja wskazuje, jak w umowach zawieranych w ramach procesu budowlanego prawidłowo zabezpieczyć interesy wszystkich uczestników procesu budowlanego. Dobrze skonstruowana umowa, w sposób jasny i precyzyjny określająca prawa i obowiązki każdej ze stron, w znacznym stopniu ogranicza ryzyko powstania sporów pomiędzy stronami.

Publikacja zawiera wzory umów oraz wzory poszczególnych zapisów w umowach. Szczególny nacisk kładziemy na omówienie praw i obowiązków stron umowy, rozwiązań zabezpieczających interesy uczestników procesu budowlanego z punktu widzenia prawa cywilnego. Trzeba pamiętać, że każdy wzór musi zostać dostosowany do konkretnej sytuacji, oczekiwań i możliwości stron oraz warunków zewnętrznych. Dlatego obok wzorów zamieszczamy obszerne komentarze oraz wyjaśnienia do wzorów.

W książce zostały omówione zasady konstruowania umów mające zastosowanie do każdej umowy. Przedstawiono też omówienie umów standardowo stosowanych w obrocie umów, m.in.: najmu sprzętu budowlanego, dostawy materiałów, umowy związane z zatrudnianiem podwykonawców. Publikacja zawiera też charakterystykę umów mających zastosowanie przy większych inwestycjach, takich jak umowy o generalne wykonawstwo robót budowlanych oraz o generalną realizację inwestycji.

Szczegóły

Seria: Prawo w praktyce
Stan prawny: 1 listopada 2013 r.
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-255-5816-1
Liczba stron: 310
Oprawa: Miękka
Waga: 512 g