Leksykon VAT

20% taniej
Promocyjna cena 20% taniej
 • 279,20 zł z VAT
  Cena katalogowa: 349,00 zł z VAT
  20% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

LEKSYKON VAT TO: Praktyczne kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT. Odpowiedzi na pytania z zakresu rozliczeń podatkowych. Interpretacje organów podatkowych i sądów administracyjnych. Praktyczne wskazówki i przykłady dotyczące transakcji gospodarczych. Najnowszy stan prawny, uwzględniający zmiany obowiązujące od stycznia 2014... więcej ›

Polecane z tym produktem
Więcej o książce

LEKSYKON VAT TO:

 • Praktyczne kompendium wiedzy z zakresu podatku VAT.
 • Odpowiedzi na pytania z zakresu rozliczeń podatkowych.
 • Interpretacje organów podatkowych i sądów administracyjnych.
 • Praktyczne wskazówki i przykłady dotyczące transakcji gospodarczych.
 • Najnowszy stan prawny, uwzględniający zmiany obowiązujące od stycznia 2014 r.

W PUBLIKACJI MIĘDZY INNYMI:

 • Szczegółowa struktura wewnętrzna. Z uwzględnieniem podziału na okresy obowiązywania poszczególnych przepisów.
 • Dedykowane tabele porównawcze.
 • Praktyczne przykłady. Stan prawny porównawczy.
 • Oficjalne klasyfikacje i zestawienia tabelaryczne.

Leksykon VAT, autorstwa wybitnego grona specjalistów i ekspertów w zakresie prawa podatkowego pod redakcją Pani Ewy Sokołowskiej-Strug stanowi wyczerpujące przedstawienie wszystkich zagadnień związanych z podatkiem VAT, uwzględniając i prezentując najnowszy stan prawny, włącznie z fundamentalnymi zmianami obowiązującymi od stycznia 2014 r.

Leksykon VAT to pozycja, która stanowi profesjonalne kompendium wiedzy o tym podatku, podane w przystępnej formie 74 haseł – rozdziałów takich jak Aport, Barter, Darowizna, Ewidencja Vat, Faktury Vat, Mały Podatnik, Podatnik, Reklamacja, Stawka Vat, Zaliczka/Zadatek itd. charakteryzujących wszystkie najważniejsze zagadnienia objęte podatkiem Vat. W każdym z omawianych tematów-rozdziałów zawsze znajdą Państwo:

 • informacje wprowadzające, wyjaśniające podstawowe cechy prezentowanego hasła-zagadnienia;
 • aktualny stan prawny odnoszący się do przedstawianej tematyki oraz dokładną informację o poprzednio obowiązujących rozwiązaniach;
 • praktyczne podpowiedzi, w postaci wydzielonych przykładów dotyczące konkretnych transakcji gospodarczych z jakimi Zespół ECDDP spotkał się w toku wieloletniej współpracy z podmiotami gospodarczymi wielu branż;
 • stanowisko, jakie w konkretnej materii zajmują organy podatkowe (interpretacje Ministerstwa Finansów i indywidualne interpretacje konkretnych urzędów skarbowych) oraz sądy administracyjne.

Nowe, 2. wydanie Leksykonu VAT powstało z myślą o wszystkich, którzy na co dzień dokonują rozliczeń transakcji gospodarczych w zakresie VAT. Zespół ECDDP przygotował niezastąpioną pomoc: opracowanie, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania jakie pojawiają się w bieżących rozliczeniach podatkowych. Ustawy i rozporządzenia regulujące materię podatków pośrednich są najczęściej zmienianymi i uaktualnianymi przepisami prawa podatkowego. Niestety tempo i rodzaj zmian, jakie są dokonywane zmusza nas do coraz uważniejszego zagłębiania się w treści ustaw, co jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Dodatkowo, brak jasności oraz niejednoznaczna interpretacja obowiązujących już przepisów czyni codzienną pracę niezmiernie trudną.

Prezentowane, uaktualnione wydanie Leksykonu VAT zawiera omówienie wszystkich istotnych zagadnień, jakie mogą wystąpić na gruncie VAT w ramach profesjonalnego obrotu gospodarczego, ze szczególnym podkreśleniem regulacji obowiązujących od stycznia i kwietnia 2014 r., takich jak:

 • nowe zasady fakturowania,
 • zmiany w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego,
 • nowa definicja podstawy opodatkowania,
 • możliwość rozliczania niepotwierdzonych faktur korygujących,
 • nowe zasady odliczania VAT od zakupu i użytkowania samochodów służbowych.

Jest to komplet informacji, dzięki którym kwestie podatkowe staną się bardziej przejrzyste, czytelne, a tym samym i bardziej przyjazne dla każdego przedsiębiorcy. W sposób jasny i klarowny prezentowana pozycja pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów podatkowych. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Leksykon wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień oraz praktycznymi przykładami „z życia”, ułatwiającymi orientację w tej zawiłej czasami problematyce.

Niniejsza pozycja to nieodzowna pomoc dla doradców podatkowych, nieoceniona baza wiedzy dla urzędników organów podatkowych, księgowych, jak również praktyków prawa, w szczególności adwokatów, radców prawnych, sędziów i wszystkich przedsiębiorców mających na co dzień do czynienia z problematyką VAT.

Szczegóły

Seria: Podatkowe Komentarze Becka
Rok wydania: 2014
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-255-5859-8
Liczba stron: 1888
Oprawa: Twarda
Waga: 1520 g