PROMOCJA KOMENTARZY › Teraz 20% taniej - Sprawdź szczegóły

x


  
  
  


  
  

Bestseller

Jak czytać i rozumieć angielskie umowy?

20% taniej
Promocyjna cena 20% taniej
Promocyjna cena 20% taniej
Wybierz Wersję:
 • 79,20 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  20% taniej
  Promocyjna cena
 • 79,20 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  20% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]


  Dostępne formaty: PDF

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Opis produktu:

Piąte wydanie Jak czytać i rozumieć angielskie umowy? stanowi połączenie: słownika, kursu angielskiego języka prawnego, oraz wprowadzenia w podstawowe zagadnienia prawa krajów anglosaskich. Najnowsze, piąte wydanie książki zostało zaktualizowane i wzbogacone o podrozdział dotyczący umowy nabycia spółki osobowej oraz kazusy. W... więcej ›

 • Polecane z tym produktem
 • Inni klienci kupili również
 • Pakiety z tym produktem
Pakiety z tym produktem
Więcej o książce

Piąte wydanie Jak czytać i rozumieć angielskie umowy? stanowi połączenie:

 • słownika,
 • kursu angielskiego języka prawnego,
 • oraz wprowadzenia w podstawowe zagadnienia prawa krajów anglosaskich.

Najnowsze, piąte wydanie książki zostało zaktualizowane i wzbogacone o podrozdział dotyczący umowy nabycia spółki osobowej oraz kazusy. W książce szczegółowo omówiono:

 • terminologię występującą w umowach,
 • właściwości gramatyczne angielskiego języka prawnego,
 • interpretacje całych zwrotów i zdań na autentycznych przykładach,
 • anglosaskie zwyczaje, pojęcia, instytucje i tradycje kryjące się za doborem poszczególnych terminów.

Niniejsza publikacja przeznaczona jest dla prawników, tłumaczy, a także dla menedżerów i studentów zainteresowanych opanowaniem umiejętności czytania i prawidłowego rozumienia tego typu tekstów w języku obcym


Recenzja książki:

Język prawa jest systemem rządzącym się swoimi regułami. Eksperci w tej dziedzinie zgodnie przyznają, że trzeba go rozumieć niczym inny, osobny system, a nie tylko w kategoriach metajęzyka. Jednocześnie konstruowanie tekstów prawniczych bezwzględnie wymaga znajomości nie tylko podstaw systemu prawa danego kraju. Z pewnością to jeden z powodów uzasadniających fakt, że pozycja zatytułowana „Jak czytać i rozumieć angielskie umowy?” cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród osób zainteresowanych nie tylko rozumieniem tego typu tekstów, jak też tych, którzy chcą przekładać dokumenty prawne z zachowaniem reguł sztuki.

Sukces tej książki związany jest przede wszystkim z jej obliczem praktycznym. Autor podchodzi w sposób kompleksowy do omówienia takich zagadnień, jak gramatyka stosowana w przypadku tekstów prawa, nie szczędząc odbiorcy ciekawostek. Odniesienia choćby do historii języka angielskiego sprawiają, że osoby istotnie zainteresowane poruszaną tematyką znajdą tutaj tekst bogaty w cenne informacje, te mniej i bardziej ważne. Przykładowe dokumenty uzupełniają zestaw informacji i pozwalają skonfrontować teorię z praktyką. Wyróżnienie często pojawiających się słówek i zwrotów rozwiązuje istotny problem przetłumaczenia ich w kontekście.

Ta wspaniała pozycja jest jedną z pierwszych, po które sięga się rozpoczynając swoją przygodę z przekładem prawniczym. Na pewno też nie będzie się kurzyć nawet na półkach regałów tych, którzy są bardziej zaawansowani. Z całą pewnością posłuży też prawnikom, którzy na co dzień posługują się językiem angielskim w celach zawodowych.

Karolina

Szczegóły

Seria: Poradniki - lit. obcojęzyczna
Rok wydania: 2014
Wydanie: 5
ISBN: 978-83-255-6537-4
Liczba stron: 354
Waga: 448 g