Obywatel – państwo – społeczność międzynarodowa

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 126,65 zł z VAT
  Cena katalogowa: 149,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Monografia Obywatel – państwo – społeczność międzynarodowa jest tomem pracy zbiorowej pod redakcją E. Całej-Wacinkiewicz, K. Flagi-Gieruszyńskiej, D. Wancinkiewicza pt. "Współczesne instytucje prawa poświęconym współczesnym instytucjom prawa zarówno krajowego, jak i... więcej ›

Więcej o książce

Monografia Obywatel – państwo – społeczność międzynarodowa jest tomem pracy zbiorowej pod redakcją E. Całej-Wacinkiewicz, K. Flagi-Gieruszyńskiej, D. Wancinkiewicza pt. "Współczesne instytucje prawa poświęconym współczesnym instytucjom prawa zarówno krajowego, jak i europejskiego oraz międzynarodowego".

Nauka prawa jako jedna z nauk społecznych nie może pozostawać obojętna na relacje zachodzące pomiędzy jednostkami, państwami a społecznością międzynarodową. Ich złożoność i stopień skomplikowania, mające swe źródło – w obszarze prawnym w działaniach prawodawcy (tak krajowego jak i międzynarodowego), zaś w obszarze faktycznym w kształtowaniu się procesów społecznych i politycznych, wymagają pogłębionej refleksji naukowej.

Założenie to legło u podstaw przygotowania niniejszej monografii – w zamyśle redaktorów, mającej ukazać, poprzez szeroki dobór problematyk – wielowymiarowość relacji: jednostka – państwo – społeczność międzynarodowa.

Prezentowana publikacja została podzielona na pięć części, w których Czytelnik będzie miał możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami jak m.in.:

 • obywatel a państwo w relacjach administracyjnoprawnych;
 • obywatel a państwo – aspekty cywilnoprawne i gospodarcze;
 • obywatel a państwo w perspektywie prawa karnego;
 • obywatel w europejskiej i międzynarodowej przestrzeni prawnej;
 • państwo w europejskiej i międzynarodowej przestrzeni prawnej.

Nieprzypadkowo zasadniczy akcent rozważań, składających się na przedkładaną na ręce Czytelników publikację, postawiony został na relację obywatel–państwo. W statusie jednostki (człowieka, obywatela), a zwłaszcza w sposobie traktowania go przez państwo, jak w soczewce uwidacznia się cała głębia i złożoność fundamentów współczesnego państwa demokratycznego.

Bogactwo składających się na niniejszą monografię opracowań pokaże Czytelnikowi, jak wiele jest problemów, wymagających wspólnego zaangażowania prawodawców, organów stosujących prawo, przedstawicieli doktryny, ale również obywateli, których świadomość prawna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu standardów demokratycznego państwa prawa.

Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę demokratycznego państwa prawa. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa – adwokatów, radców prawnych, sędziów, lecz również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów.

Zapraszamy na szkolenia z prawa cywilnego 7.08.2019 Reforma KPC 2019 - projektowane zmiany procedury cywilnej 21.08.2019 Reforma KPC 2019 - obowiązki profesjonalnych pełnomocników po zmianach 18.09.2019 Reforma KPC 2019 - projektowane zmiany procedury cywilnej www.akademia.beck.pl Sprawdź wszystkie szkolenia

Szczegóły

Seria: Monografie Prawnicze
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-255-6839-9
Liczba stron: 688
Waga: 838 g