Zobowiązania

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
Wybierz Wersję:
 • 62,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 69,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • 62,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 69,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

 • Dostęp od razu po zakupie [?]


  Dostępne formaty: PDF

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Skrypt "Zobowiązania" jest syntetycznym ujęciem instytucji prawa zobowiązań. Wydanie piąte uzupełniono o najnowsze orzecznictwo i literaturę przedmiotu. Uwzględniono także zmiany dokonane przez ustawodawcę w Kodeksie cywilnym; w szczególności w zakresie... więcej ›

Więcej o książce

Skrypt "Zobowiązania" jest syntetycznym ujęciem instytucji prawa zobowiązań.

Wydanie piąte uzupełniono o najnowsze orzecznictwo i literaturę przedmiotu. Uwzględniono także zmiany dokonane przez ustawodawcę w Kodeksie cywilnym; w szczególności w zakresie odpowiedzialności z tytułu rękojmi i gwarancji wprowadzone ustawą z 30.5.2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 827) o prawach konsumenta.

Treść opracowania została podzielona na dwie części:

 • I obejmuje część ogólną zobowiązań i zawiera m.in. omówienie: elementów zobowiązaniowego stosunku prawnego, rodzajów umów, czynów niedozwolonych, skutków niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, wygaśnięcia zobowiązania, zmiany wierzyciela lub dłużnika, ochrony wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika.
 • II obejmuje część szczegółową zobowiązań i zawiera omówienie poszczególnych typów umów nazwanych i papierów wartościowych. Systematyka części II została oparta na systematyce Księgi trzeciej Kodeksu cywilnego (Tytuły XI–XXXVII).

W opracowaniu wykorzystano bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych oraz Trybunału Konstytucyjnego. Zaprezentowane orzeczenia posłużyły zilustrowaniu problemów w zakresie stosowania przepisów prawa zobowiązań oraz wykazaniu wpływu działalności orzeczniczej na kierunek zmian legislacyjnych w prawie obligacyjnym. Każdy z rozdziałów opracowania został poprzedzony listą pozycji literatury, pozwalających pogłębić wiedzę na temat prezentowanych zagadnień.

Szczegóły

Seria: Skrypty Becka
Rok wydania: 2015
Wydanie: 5
ISBN: 978-83-255-7274-7
Liczba stron: 466
Oprawa: Miękka
Waga: 742 g