PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź 

x


  
  
  


  
  

Własność intelektualna w obrocie elektronicznym. Tom V

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 84,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 89,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Niniejszy, już V tom z Serii poświęcony jest aktualnym zagadnieniom prawa własności intelektualnej w szeroko rozumianym obrocie elektronicznym, a w szczególności w Internecie. Autorzy tomu, zarówno naukowcy jak i praktycy, z różnych perspektyw spojrzeli na problematykę praw autorskich, wynalazków, znaków towarowych, ochrony dóbr... więcej ›

Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Niniejszy, już V tom z Serii poświęcony jest aktualnym zagadnieniom prawa własności intelektualnej w szeroko rozumianym obrocie elektronicznym, a w szczególności w Internecie. Autorzy tomu, zarówno naukowcy jak i praktycy, z różnych perspektyw spojrzeli na problematykę praw autorskich, wynalazków, znaków towarowych, ochrony dóbr osobistych i danych osobowych oraz domen internetowych i reklamy.

W zakresie problematyki prawnoautorskiej autorzy poruszają przede wszystkim kwestie zasady terytorialności, odpowiedzialności za naruszenia praw autorskich i pokrewnych przez tzw. host-providerów, problematykę nakazów sądowych nakładanych na pośredników internetowych, licencji na korzystanie z utworów muzycznych on-line, dozwolonego użytku prywatnego w zakresie utworów rozpowszechnianych w Internecie,  rozpowszechniania utworów w postaci streamingu i  usług tzw. zestawiania wiadomości powiązanych z zamieszczaniem linków internetowych.

Z punktu widzenia zasad uczciwej konkurencji rozważane są problemy prawne związane z reklamą kontekstową i reklamą behawioralną.

Omawiane są też kwestie o zasadniczym znaczeniu w szerszym kontekście działalności w  środowisku cyfrowym, jak problematykę zdolności patentowej rozwiązań informatycznych,  zasady  dotyczących tzw. chmury obliczeniowej oraz  rejestracji i korzystania z  domen internetowych.

Tom V łączy więc różne, ale aktualne zagadnienia dotyczące problematyki własności intelektualnej, które pojawiły się w ostatnim czasie w związku z  niezwykle szybkim rozwojem Internetu.

Szczegóły

Seria: Zarys Prawa Własności Intelektualnej
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-255-7570-0
Liczba stron: 254
Waga: 428 g