Prawo a niepełnosprawność. Wybrane aspekty

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 84,15 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

Publikacja stanowi zbiór referatów mających na celu zwrócenie uwagi na wieloaspektowość oraz aktualność korelacji prawa z zagadnieniami dotyczącymi niepełnosprawności. Książka została podzielona na cztery części. Pierwszy rozdział obejmuje generalne uwagi na temat samego... więcej ›

Opis książki

Publikacja stanowi zbiór referatów mających na celu zwrócenie uwagi na wieloaspektowość oraz aktualność korelacji prawa z zagadnieniami dotyczącymi niepełnosprawności. Książka została podzielona na cztery części. Pierwszy rozdział obejmuje generalne uwagi na temat samego pojęcia niepełnosprawności, natomiast w drugim dominują rozważania dotyczące zatrudniania niepełnosprawnych. Jest to kwestia o tyle istotna, że w przypadku osób z orzeczeniem o niepełnosprawności stosuje się, oprócz przepisów powszechnie obowiązujących, także przepisy szczególne. Ponadto niezwykle ważnym aspektem poruszanym w publikacji są szczególne metody aktywizacji. Trzeci rozdział został poświęcony niepełnosprawności w kontekście innych gałęzi prawa. Rozdział czwarty dotyczy rozwiązań prawnych w zakresie osób niepełnosprawnych w innych krajach. Daje on pewną perspektywę badawczą niekoniecznie znaną w Polsce.

Z uznaniem należy ocenić wybór tematu monografii, szczególnie że problematyka niepełnosprawności w perspektywie badań prawnych, ze względu na wysoki stopień trudności badawczych oraz konieczność ujęcia jej wieloaspektowości, jest niezwykle trudna do opracowania i rzetelnego przedstawienia. Trudność tę pogłębia konieczność uwzględnienia wielu aspektów pozaprawnych. Bez odwołania się do niektórych aspektów ekonomicznych, społecznych i politycznych przedmiot badań musi być niepełny i niezrozumiały. Bliższe poznanie problematyki niepełnosprawności umożliwić może lektura recenzowanej monografii ze względu na swoją różnorodność, a przede wszystkim przedstawienie problematyki z różnych perspektyw badawczych.

Prof. dr hab. Krzysztof Rączka, Uniwersytet Warszawski


Książka stanowi ciekawe zbiorowe opracowanie dotyczące problematyki niepełnosprawności w kontekście regulacji prawnych, głównie prawa pracy. Mimo że składa się z odrębnych tekstów poszczególnych autorów, całościowo rozwija temat zakreślony jej tytułem. (...) Poszczególne zagadnienia tworzą jasną strukturę. Można więc powiedzieć, że Autorzy biorący udział w przygotowaniu publikacji wykazali się dużym znawstwem prezentowanej problematyki. Należy przy tym podkreślić, że przedstawiana problematyka jest niezmiernie ważna i aktualna. To już decyduje o potrzebie wydania książki.

Prof. zw. dr hab. Elżbieta Ura, Uniwersytet Rzeszowski

Szczegóły

 • Seria: Biblioteka Monitora Prawa Pracy
 • Rok wydania: 2015
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 338
 • Waga: 430 g
 • ISBN: 978-83-255-7347-8
 • EAN: 9788325573478
 • Kod serwisu: 00596700

Tagi