RODO 2018 • Rewolucyjne zmiany w ochronie danych » Skorzystaj z wiedzy ekspertów! SPRAWDŹ ›

x


  
  
  


  
  

Monitor Prawniczy Nr 1/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 1/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.: prof. zw. dr hab. Janusz Jankowski "Nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego dokonane w okresie od kwietnia do końca października 2015 r.". Opracowanie poświęcone jest omówieniu nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego dokonanych w okresie od kwietnia... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 1/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.:

 • prof. zw. dr hab. Janusz Jankowski "Nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego dokonane w okresie od kwietnia do końca października 2015 r.". Opracowanie poświęcone jest omówieniu nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego dokonanych w okresie od kwietnia 2015 r. do końca października 2015 r. Najobszerniej omówiono nowelizację mocą ustawy z 10.7.2015 r. Zmiany dokonane mocą innych nowelizacji zostały przedstawione mniej szczegółowo.
 • Dr Jan Wszołek, Edyta Deszczka "Decyzja o zmianie pozwolenia na budowę – charakter prawny i wybrane zagadnienia praktyczne". Procedurę wydania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, która bywa nazywana potocznie "zamiennym pozwoleniem na budowę" reguluje artykuł 36a ustawy z 7.7.1994 r. – Prawo budowlane, który stanowi, że istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Od 2005 r. procedura ta funkcjonuje w niezmienionej formie. W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania tej instytucji, w oparciu o ostatnie zmiany wprowadzone w 2005 r., pojawiły się rozmaite wątpliwości praktyczne związane z jej zastosowaniem, a jej charakter prawny nie jest nadal do końca jasny. W artykule autorzy podejmują próbę określenia charakteru prawnego instrumentu, jakim jest decyzja o zmianie pozwolenia na budowę oraz opisują najczęstsze problemy praktyczne, z jakimi zmagają się inwestorzy.
 • Dr Jarosław Grykiel "Kilka uwag o nowelizacji przepisów dotyczących prokury". W ostatnim czasie weszły w życie dwie ustawy nowelizujące szereg aktów prawnych regulujących obrót gospodarczy, w tym Kodeks spółek handlowych, Kodeks cywilny oraz ustawę z 20.8.1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym – ustawa z 28.11.2014 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw oraz ustawa z 26.6.2014 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Zmiany wprowadzone tymi ustawami dotyczą m.in. zasad funkcjonowania prokury w obrocie gospodarczym. Przedmiotem artykułu jest krytyczna analiza wpływu nowej regulacji na konstrukcję prawną prokury oraz próba ustalenia, w jakim stopniu znowelizowane przepisy realizują cele założone przez ustawodawcę przy ich wprowadzaniu.
 • Karol Kulig "Terminowe umowy o pracę – zmierzch czy rozwój?". W artykule omówiona została nowelizacja Kodeksu pracy z 25.6.2015 r. dotycząca ograniczenia terminowych umów o pracę. Autor dokonuje krytycznej analizy nowo wprowadzonych rozwiązań w kontekście ustawodawstwa europejskiego, a także orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz praktyki funkcjonowania polskiego rynku pracy.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016701
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 154 g

Pliki do pobrania

Tagi