Bestseller

Kodeks karny. Komentarz

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 237,15 zł z VAT
  Cena katalogowa: 279,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Kodeks karny. Komentarz obejmuje wyjaśnienia do całości przepisów zawartych zarówno w części ogólnej, szczególnej, jak i wojskowej, a także w Przepisach wprowadzających Kodeks karny. Stanowi zatem pełne przedstawienie wszystkich kwestii związanych z: zasadami odpowiedzialności karnej, pojęciem przestępstwa, systemem stosowanych... więcej ›

Promocja
Kalendarz Prawnika 2018 Podręczny

Zamawiając ten produkt możesz kupić dodatkowo za 4,90 zł z VAT

Kalendarz Prawnika 2018 Podręczny

Inni klienci kupili również
Polecane z tym produktem
Więcej o książce

Kodeks karny. Komentarz obejmuje wyjaśnienia do całości przepisów zawartych zarówno w części ogólnej, szczególnej, jak i wojskowej, a także w Przepisach wprowadzających Kodeks karny.

Stanowi zatem pełne przedstawienie wszystkich kwestii związanych z:

 • zasadami odpowiedzialności karnej,
 • pojęciem przestępstwa,
 • systemem stosowanych środków penalnych,
 • obowiązywaniem Kodeksu karnego w przestrzeni terytorium Polski i Unii Europejskiej,
 • katalogiem czynów zabronionych stypizowanych w części szczególnej.

Analizą objęto także przepisy części wojskowej, przedstawiając rozważania dotyczące zarówno zasad odpowiedzialności karnej żołnierzy, jak i przewidzianego dla nich specyficznego katalogu przestępstw.

Komentarz uwzględnia najnowszy stan prawny poddając wnikliwej analizie wszystkie nowelizacje wprowadzone do Kodeksu karnego od momentu ukazania się poprzedniego wydania, m.in.:

 • ustawę z 11.9.2015 r., która reguluje art. 41b mówiący o zakazie wstępu na imprezę masową wydawanego przez sąd, w sytuacji popełnienia przestępstwa powiązanego z taką imprezą. Zmiana ta weszła w życie 26.11.2015 r.
 • ustawę z 10.9.2015 r., która dostosowuje wymiar kary dla stosującego przemoc w stosunku do osoby utrudniając jej korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego przy zastrzeżeniu, że ściganie oskarżonego nastąpi na wniosek pokrzywdzonego. Zmiana ta weszła w życie 7.1.2016 r.
 • ustawę z 9.10.2015 r. regulującą wymiar kary dla przestępstw w postaci przyjmowania, posiadania, używania i przekazywania środków płatniczych, instrumentów finansowych, papierów wartościowych, wartości dewizowych, prawa majątkowego lub innego mienia ruchomego lub nieruchomości, pochodzącego z korzyści związanych z popełnieniem czynu zabronione oraz podrabiania albo przerabiania polskiego bądź obcego pieniądza, polskiego albo obcego znaku pieniężnego, itp. Zmiana ta ma dwa wejścia w życie 12.2.2016 r. oraz 23.5.2016 r.
 • ustawę z 10.6.2016 r., która zmierza do realizacji kompleksowej strategii przeciwdziałania terroryzmowi, znajdującej podstawy w standardach powszechnego prawa międzynarodowego oraz europejskiego. Zmiany weszły w życie 2.7.2016 r.

a także:

 • projekt ustawy (Druk sejmowy Nr 207), który za zadanie ma wyeliminować wady dostrzeżone w okresie od uchwalenia ustawy z 20.2.2015 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 396). W zakresie kary ograniczenia wolności proponuje się wyeliminowanie możliwości orzekania obowiązków, o których mowa w art. 72 KK, jako samodzielnej treści kary ograniczenia wolności. Zaproponowano, aby obowiązki orzekania kar pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania, mogły stanowić jedynie akcesoryjny element kary ograniczenia wolności. Zmiany te modyfikują treść art. 34 KK. W zakresie przepisów prawa karnego materialnego przedłożono, aby wyeliminować możliwość orzekania kary ograniczenia wolności w postaci nałożenia obowiązków. Projekt zakłada również dwie zmiany o charakterze doprecyzowującym (art. 76 § 1 oraz 85 § 3 KK) oraz zwiększenie stopnia ochrony wymiaru sprawiedliwości przed wprowadzaniem w błąd organów procesowych w wyniku składania fałszywych zeznań lub fałszywych opinii.

W Komentarzu przywołano najnowsze orzeczenia Sądu Najwyższego, Sądów Apelacyjnych, Trybunału oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, co umożliwia zapoznanie się nie tylko z najnowszym stanem prawnym i wykładnią prezentowaną w literaturze przedmiotu, ale także z aktualnym orzecznictwem.

W zaktualizowanym i poszerzonym komentarzu, prezentowanym w nowej szacie graficznej, dokonano także istotnych zmian w sposobie prezentowania treści przez Autorów, dzięki czemu komentarz jest bardziej czytelny, a korzystanie z niego stało się łatwiejsze. Komentarz ten stanowi zatem nieodzowną pomoc dla praktyków prawa karnego, w tym organów wymiaru sprawiedliwości: sędziów, prokuratorów, referendarzy sądowych, obrońców oraz stron i innych uczestników postępowania karnego. Jednotomowe wydanie w atrakcyjnej cenie jest także doskonałym narzędziem pracy i źródłem wiedzy dla aplikantów i studentów prawa.

Szczegóły

Seria: Komentarze Kompaktowe
Rok wydania: 2016
Wydanie: 4
ISBN: 978-83-255-8437-5
Liczba stron: 1516
Waga: 1960 g