PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź szczegóły

x


  
  
  


  
  

Bestseller

Pisma procesowe w sprawach karnych z objaśnieniami i płytą CD

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 189,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 199,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Pisma procesowe w sprawach karnych z objaśnieniami i płytą CD to zbiór prawie 500 wzorów pism procesowych, pogrupowanych na podstawie kryterium chronologicznego przepisów Kodeksu postępowania karnego. W książce znajdują się wzory z następujących zagadnień: umorzenie i zawieszenie postępowania, strony, właściwość sądu oraz koszty... więcej ›

 • Polecane z tym produktem
 • Inni klienci kupili również
Polecane z tym produktem
Więcej o książce

Pisma procesowe w sprawach karnych z objaśnieniami i płytą CD to zbiór prawie 500 wzorów pism procesowych, pogrupowanych na podstawie kryterium chronologicznego przepisów Kodeksu postępowania karnego. W książce znajdują się wzory z następujących zagadnień:

 • umorzenie i zawieszenie postępowania,
 • strony, właściwość sądu oraz koszty procesu,
 • wyłączenie sędziego lub innego organu,
 • czynności procesowe i odtworzenie akt,
 • postępowanie dowodowe, przygotowawcze, przed sądem I instancji, apelacyjne, kasacyjne, zażaleniowe oraz postępowanie szczególne,
 • środki przymusu,
 • postępowanie o wznowienie postępowania, po uprawomocnieniu się orzeczenia, w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych oraz w sprawach podlegających orzecznictwu sądów wojskowych.

Podstawową materię stanowią wzory pism procesowych, których przedmiotem są abstrakcyjne stany faktyczne, ale mogące wystąpić w praktyce. Nie są to tylko schematycznie ujęte wzory, lecz wypełnione konkretną treścią. Mogą być podstawą dla sporządzenia pism w określonych sprawach, zawierających zbliżone lub całkowicie odmienne stany faktyczne.

Nie ograniczono się tylko do podania konkretnego pisma modelowego co do formy i treści, ale także zamieszczono objaśnienia, w których wskazano problemy wynikające na tle danego pisma, a ich wyjaśnienia dokonano przede wszystkim na podstawie judykatury. Dzięki temu opracowanie odgrywa jednocześnie rolę krótkiego komentarza praktycznego. Wszystkie wzory w wersji edytowalnej znajdują się także na załączonej do książki płycie CD.

Niniejsze 5. wydanie, oprócz omówienia zmian w sporządzaniu pism wynikających z rozwoju praktyki stosowania przepisów prawa karnego procesowego i materialnego oraz bogatego dorobku orzecznictwa sądowego, uwzględniono wszystkie najnowsze zmiany wynikające z:

 • ustawy z 22.6.2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1020), która wchodzi w życie 28.7.2016 r., zgodnie z którą tytułem środka zapobiegawczego można zawiesić oskarżonego w czynnościach służbowych lub w wykonywaniu zawodu albo nakazać powstrzymanie się od określonej działalności lub od prowadzenia określonego rodzaju pojazdów lub zakazać ubiegania się o zamówienia publiczne na czas trwania postępowania;
 • ustawy z 11.3.2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 437), która wchodzi w życie 15.4.2016 r. oraz 1.1.2017 r. i dotyczy wprowadzenia obowiązku podjęcia przez sąd inicjatywy dowodowej w razie wystąpienia możliwości wydania wyroku rażąco niesprawiedliwego, w szczególności skutkującego skazaniem oskarżonego niewinnego, uniewinnieniem oskarżonego winnego czy też rażącej niesprawiedliwości w zakresie samego rozstrzygnięcia o winie i karze; powrót do modelu procesu karnego zachowującego nadrzędność prawdy materialnej, w którym kontradyktoryjność stanowi jedną z zasad procesu, ułatwiająca dotarcie do prawdy;
 • ustawy z 28.1.2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 178), która weszła w życie 4.3.2016 r. oraz 4.4.2016 r. i dotyczy zmiany organizacji i zasad działania prokuratury.

Pisma procesowe w sprawach karnych z objaśnieniami i płytą CD przygotowano z myślą o osobach chcących samodzielnie sporządzić określone pismo, jednak ze względu na ich szeroki zakres i uniwersalny charakter, a także zachowanie nazewnictwa i struktury sądów oraz innych organów mogą być one bardzo pomocne osobom świadczącym profesjonalną pomoc prawną tj. dla radców prawnych i adwokatów, a także aplikantów i prawników w firmach. Opracowanie stanowi również nieocenioną pomoc dla studentów prawa.

Legalis - System Informacji Prawnej Wydawnictwa C.H.Beck

Darmowy dostęp do aktów prawnych online

Jeżeli w najbliższym czasie którykolwiek z aktów prawnych dostępnych w tej pozycji zostanie zaktualizowany, to istnieje możliwość bezpłatnego dostępu online do wersji ujednoliconych zawierających zmiany!

Aby skorzystać z dostępu do aktów prawnych online, należy przejść do strony www.legalis.pl/beckplus i użyć kodu znajdującego się na karcie zdrapce dołączonej do książki.

Dostęp trwa od 01.09.2016 r. do 01.09.2017 r. i uprawnia do korzystania z wersji ujednoliconych:

 • Kodeksu karnego,
 • Kodeksu postępowania karnego,
 • Kodeksu wykroczeń,
 • Kodeksu karnego skarbowego,
 • Ustawy o prokuraturze,
 • Ustawy o opłatach w sprawach karnych

oraz aktów wykonawczych do wymienionych ustaw.

Szczegóły

Seria: Wzory Pism Becka
Rok wydania: 2016
Wydanie: 5
ISBN: 978-83-255-8621-8
Liczba stron: 1000
Waga: 1062 g