RODO 2018 • Rewolucyjne zmiany w ochronie danych » Skorzystaj z wiedzy ekspertów! SPRAWDŹ ›

x


  
  
  


  
  

Monitor Prawniczy Nr 8/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W "Monitorze Prawniczym" Nr 8/2016 polecamy m.in.: "Charakterystyka uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych", dr Przemysław Wołowski. Jedną z przyczyn nieefektywności postępowania naprawczego był nadmierny formalizm oraz skomplikowanie procedury. W szczególności mankamenty te mogły być jedną z przyczyn... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W "Monitorze Prawniczym" Nr 8/2016 polecamy m.in.:

 • "Charakterystyka uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych", dr Przemysław Wołowski. Jedną z przyczyn nieefektywności postępowania naprawczego był nadmierny formalizm oraz skomplikowanie procedury. W szczególności mankamenty te mogły być jedną z przyczyn zaniechania wszczynania postępowania naprawczego przez mikro- i makroprzedsiębiorców. Ustawodawca dostrzegając powyższe niedoskonałości postępowania naprawczego w nowym akcie normatywnym – Prawo restrukturyzacyjne uregulował m.in. postępowanie o zatwierdzenie układu oraz przyspieszone postępowanie układowe, które są uproszczonymi  procedurami restrukturyzacyjnymi.
 • "Relacja przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz Kodeksu cywilnego dotyczących umowy o podwykonawstwo w zakresie robót budowlanych", Anna Korzeniak. Kryzys gospodarczy, jaki miał miejsce kilka lat temu, nie ominął rynku usług budowlanych i przyniósł ze sobą serię masowych upadłości mniejszych firm budowlanych, które w procesie inwestycyjnym w przeważającej mierze pełniły rolę podwykonawców. Źródła tego problemu doszukiwano się m.in. w braku odpowiedniej regulacji prawnej w zakresie umów zawieranych z podwykonawcami, uznając stosowane dotychczas przepisy o umowie o roboty budowalne zamieszczone w Kodeksie cywilnym za niewystarczające. Wobec czego nowelizacja z grudnia 2013 r., wprowadziła do ustawy z 29.1.2004 r. o zamówieniach publicznych nowe przepisy regulujące kwestie umów o podwykonawstwo. Tym samym pojawiły się próby oceny realacji nowych przepisów PrZmPubl z przepisami KC. W przedmiotowym arytkule poprzez analizę kilku budzących największe wątpliwości zagadnień związanych z umowami o podwykonawstwo realizowanych w ramach zamówień publicznych w zakresie robót budowlanych, autorka stara się wykazać, że obydwie ustawy, PrZmPubl i KC są wzajemnie spójne. Podkreślając fakt, że przepisy KC mają charakter ogólnej regulacji, która uzupełniana jest przepisami PrZmPubl pragnę rozwiać wszelkie wątpliwości co do istnienia kolizji między tym ustawami w badanym zakresie.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016715
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 156 g

Pliki do pobrania

Tagi