Monitor Prawniczy Nr 9/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 9/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.: "Legitymacja procesowa okręgowych izb aptekarskich w postępowaniach administracyjnych dotyczących zakazu reklamy aptek", dr Katarzyna Jasińska. Żądanie wszczęcia postępowania administracyjnego lub domaganie się dopuszczenia jako organizacji społecznej do... więcej ›

Inni klienci kupili również
Więcej o czasopiśmie

W numerze 9/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.:

 • "Legitymacja procesowa okręgowych izb aptekarskich w postępowaniach administracyjnych dotyczących zakazu reklamy aptek", dr Katarzyna Jasińska. Żądanie wszczęcia postępowania administracyjnego lub domaganie się dopuszczenia jako organizacji społecznej do wszczętego postępowania administracyjnego na podstawie art. 31 § 1 KPA jest najistotniejszym narzędziem, które wykorzystać może samorząd aptekarski w walce z bezprawną reklamą aptek. Może to mieć miejsce, gdy przemawia za tym interes społeczny. Nieostra przesłanka interesu prawnego jest tą przesłanką z art. 31 § 1 KPA, która wywołuje największe trudności interpretacyjne i powoduje, że w identycznych stanach faktycznych zapadają skrajnie odmienne rozstrzygnięcia. W niniejszym artykule zostanie omówiona problematyka przesłanek udziału okręgowych izb aptekarskich jako organizacji społecznych w postępowaniach dotyczących nielegalnej reklamy aptek, ze szczególnym uwzględnieniem rozbieżnych poglądów wyrażanych w tej materii przez sądy administracyjne.
 • "Moc dowodowa podsłuchów nielegalnych", dr Małgorzata Tomkiewicz. Technologie rejestracji dźwiękustają się w realiach współczesnychcoraz bardziej udoskonalanym i coraz bardziej wykorzystywanym narzędziem służącym niejawnej inwigilacji, występującym zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Podsłuch, pomimo że od dawna nie jest w Polsce zjawiskiem marginalnym, nie jest terminem definiowanym ustawowo. Kontrola i utrwalanie treści rozmów regulowane jest w przepisach pozakodeksowych dotyczących działalności Policji i innych służb specjalnych oraz w przepisach Kodeksu postępowania karnego regulujących tzw. kontrolę procesową. Podsłuch stosowany bywa również przez osoby prywatne i w tym przypadku pozostaje poza regulacjami prawnymi. Różnorodność form stosowania podsłuchów, a także fakt, że zarówno same podsłuchy, jak i pozyskane w ich wyniku materiały stanowią materię wrażliwą społecznie, prowokuje do pytania, czy przepisy aktualnie obowiązujące w RP kwestię dowodów pochodzących z podsłuchów regulują w sposób pełny i wyczerpujący? Czym jest podsłuch nielegalny i czy w obecnym stanie prawnym dowody pozyskane w wyniku podsłuchu sprzecznego z ustawą mogą być wykorzystane w procesie karnym? Artykuł ten, poprzez analizę rozwiązań normatywnych dotyczących omawianego zagadnienia stanowi próbę odpowiedzi na powyższe pytania.

A także dodatek specjalny:

 • "III Konferencja Absolwentów Szkół Prawa Niemieckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego" w całości poświęcony zagadnieniom nowej ustawy – Prawo restrukturyzacyjne.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016717
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 238 g

Pliki do pobrania

Tagi