Monitor Prawniczy Nr 10/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 10/2016 polecamy m.in.: "Krajobraz po wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie programu Bezpiecznej Przystani, Damian Karwala. Trybunał Sprawiedliwości orzekający w sprawie M. Schrems przeciwko Data Protection Commissioner, w wyroku z 6.10.2015 r. stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej 2000/520/WE z... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 10/2016 polecamy m.in.:

 • "Krajobraz po wyroku Trybunału Sprawiedliwości w sprawie programu Bezpiecznej Przystani, Damian Karwala. Trybunał Sprawiedliwości orzekający w sprawie M. Schrems przeciwko Data Protection Commissioner, w wyroku z 6.10.2015 r. stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej 2000/520/WE z 26.7.2000 r. przyjętej na mocy dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, w sprawie adekwatności ochrony przewidzianej przez zasady ochrony prywatności w ramach "bezpiecznej przystani" oraz przez odnoszące się do nich najczęściej zadawane pytania, wydane przez Departament Handlu USA (ang. Safe Harbor). Rozstrzygnięcie to w istotnym stopniu modyfikuje zasady przekazywania danych osobowych do Stanów Zjednoczonych, które nie zapewniają na swym terytorium adekwatnej ochrony danych w rozumieniu prawa unijnego. Program Bezpiecznej Przystani stanowił bowiem główny mechanizm pozwalający na swobodne transferowanie danych do USA – korzystało z niego ponad 4000 amerykańskich przedsiębiorców (ilości europejskich, w tym krajowych podmiotów nie sposób precyzyjnie oszacować, liczyć należy ich jednak w tysiącach). Rezygnacja z programu istotnie wpływa na działalność wielu podmiotów przekazujących dane osobowe do USA, np. w związku z korzystaniem z usług cloud computingu świadczonych przez dostawców amerykańskich, z których wielu, w tym tych wiodących, należało do programu. Komplikuje to również realizację projektów związanych z tworzeniem scentralizowanych baz danych na terytorium Stanów Zjednoczonych, realizację zadań w zakresie sprawozdawczości czy prowadzenia wewnętrznych programów w ramach korporacji międzynarodowych, zasady funkcjonowania tzw. whistleblowing hotlines itp. Niniejszy tekst obejmuje podsumowanie funkcjonowania programu Bezpiecznej Przystani, analizę wyroku TS oraz ocenę wynikających z niego następstw.
 • "Kilka słów o nowelizacji Kodeksu postępowania karnego z 11.3.2016 r.", Izabela Urbaniak-Mastalerz, Adrianna Niegierewicz. Opracowanie przedstawia najważniejsze zmiany w rozprawie głównej oraz w postępowaniu odwoławczym, wynikające z nowelizacji Kodeksu postępowania karnego z 11.3.2016 r. Artykuł stanowi próbę dokonania oceny kierunku zmian przepisów, wskazując zarówno na nowe możliwości, jak i powstałe ograniczenia dla wszystkich uczestników procesu. Zmiany te będą także analizowane w oparciu o dotychczasowe orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz stanowiska doktryny.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016719
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 294 g

Pliki do pobrania

Tagi