Prawo wobec problemów społecznych. Księga Jubileuszowa profesor Eleonory Zielińskiej

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 179,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 199,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Prawo wobec problemów społecznych to księga jubileuszowa dedykowana Profesor Eleonorze Zielińskiej. Księga składa się z pięciu następujących części: Prawo karne, Prawa kobiet, Prawo medyczne, Nauczanie kliniczne, Różne. Opracowanie pozwala na pogłębienie wiedzy z... więcej ›

Więcej o książce

Prawo wobec problemów społecznych to księga jubileuszowa dedykowana Profesor Eleonorze Zielińskiej.

Księga składa się z pięciu następujących części:

 • Prawo karne,
 • Prawa kobiet,
 • Prawo medyczne,
 • Nauczanie kliniczne,
 • Różne.

Opracowanie pozwala na pogłębienie wiedzy z zakresu zmian przepisów art. 45 KK, wprowadzonych z dniem 1.7.2015 r. przez ustawę z 20.2.2015 r. – nowelę lutową. Jedna z nich – jedyna o charakterze stricte merytorycznym – dotyczy domniemania prawnego, uregulowanego w § 3 tego artykułu. Wprowadzono ją w związku z koniecznością implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/42/UE w sprawie zabezpieczenia i konfiskaty narzędzi służących do popełnienia przestępstwa i korzyści pochodzących z przestępstwa w Unii Europejskiej.

Tej zmianie, i samej dyrektywie, poświęcę szczególną uwagę ponieważ wpisuje się ona w katalog zmian KK, których polski ustawodawca dokonuje za sprawą prawodawcy unijnego, a zagadnienia wpływu prawa unijnego na system polskiego prawa karnego stanowią jeden z obszarów szczególnych zainteresowań naukowych Profesor Eleonory Zielińskiej.

Szczegóły

Seria: Księgi pamiątkowe
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-255-8565-5
Liczba stron: 1072
Waga: 1862 g

Pliki do pobrania