Monitor Podatkowy 6/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 6/2016 szczególnie polecamy: Krystian Szymaniak, Łukasz Tuszyński, Rozliczenia transakcji wewnątrzwspólnotowych przy wykorzystaniu magazynu konsygnacyjnego – problemy praktyczne. Instytucja magazynów konsygnacyjnych pozwala podatnikom VAT na uproszczenie rozliczeń związanych z dokonywanymi transakcjami... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 6/2016 szczególnie polecamy:

 • Krystian Szymaniak, Łukasz Tuszyński, Rozliczenia transakcji wewnątrzwspólnotowych przy wykorzystaniu magazynu konsygnacyjnego – problemy praktyczne.

Instytucja magazynów konsygnacyjnych pozwala podatnikom VAT na uproszczenie rozliczeń związanych z dokonywanymi transakcjami wewnątrzwspólnotowymi, a także umożliwia uniknięcie obowiązku rejestracji na potrzeby VAT w państwie położenia magazynu konsygnacyjnego, do którego dokonują oni dostawy towarów. W artykule autorzy przedstawiają podstawowe zasady funkcjonowania magazynów konsygnacyjnych oraz dokonują analizy przepisów polskiej ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie, w jakim reguluje ona tytułowe kwestie. W tekście przybliżone i omówione zostały również praktyczne problemy związane z magazynami konsygnacyjnymi, wynikające z restrykcyjnego stosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: VATU) przez organy podatkowe. Końcowo, autorzy prezentują postulaty zmian we wspólnotowym systemie podatku od wartości dodanej, które w ich opinii pozwolą na uniknięcie rozbieżności w stosowaniu przepisów odnoszących się do uproszczeń związanych z instytucją magazynów konsygnacyjnych.

Szczegóły

Seria: Monitor Podatkowy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123118516306
ISSN: 1231-1855
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 154 g

Pliki do pobrania

Tagi