Monitor Prawniczy Nr 12/2016

Monitor Prawniczy Nr 12/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 12/2016 „Monitora Prawniczego” polecamy m.in.: „Ograniczenia obrotu nieruchomościami rolnymi oraz prawami udziałowymi w spółkach po nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego”, dr Jarosław Grykiel. Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego reguluje zasady nabywania nieruchomości rolnych położonych na terytorium... więcej ›

 • Inni klienci kupili również
Inni klienci kupili również
Więcej o czasopiśmie

W numerze 12/2016 „Monitora Prawniczego” polecamy m.in.:

 • Ograniczenia obrotu nieruchomościami rolnymi oraz prawami udziałowymi w spółkach po nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego”, dr Jarosław Grykiel. Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego reguluje zasady nabywania nieruchomości rolnych położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności uprawnienia Agencji Nieruchomości Rolnych[1] w zakresie kontroli nabywania tych nieruchomości. Istotne rozszerzenie przewidzianego w UstrójRolU systemu ograniczeń w nabywaniu nieruchomości rolnych zostało wprowadzone w ostatniej nowelizacji tej ustawy dokonanej ustawą o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. W ramach nowelizacji systemem ograniczeń objęto także nabycie udziałów oraz akcji w spółkach prawa handlowego będących właścicielami nieruchomości rolnych. Celem artykułu jest krytyczna analiza rozwiązań prawnych przewidzianych w UstrójRolU po nowelizacji, zarówno pod względem ich poprawności legislacyjnej, jak i wpływu nowelizacji tej ustawy na bezpieczeństwo obrotu.
 • Egzekucja alimentów na rzecz dziecka od zobowiązanego przebywającego na terenie USA na przykładzie stanu Illinois oraz New York”, dr Jakub M. Łukasiewicz, Magdalena Aksamitowska-Kobos. Celem artykułu jest prezentacja niezwykle praktycznego zagadnienia egzekucji alimentów od zobowiązanego przebywającego na terenie Stanów Zjednoczonych na rzecz dziecka, które uzyskało wyrok zasądzający alimenty w kraju. Wskazana problematyka wydaje się zasadna z tego względu, że USA nie przystąpiły do Konwencji o dochodzeniu roszczeń alimentacyjnych za granicą sporządzonej w Nowym Jorku 20.6.1956 r., ani też nie doszło do zawarcia jakichkolwiek umów polsko-amerykańskich w zakresie dochodzenia roszczeń alimentacyjnych. W artykule zaprezentowane zostały czynności, które uprawniony do alimentów powinien podjąć w Polsce, a następnie przedstawiono procedury, które poprzez wypracowaną zasadę wzajemności realizowane są na terenie USA na podstawie przepisów amerykańskich.
 • Ochrona danych osobowych w zatrudnieniu w chmurze obliczeniowej”, dr Maciej Siwicki, LL.M. Przedsiębiorcy, w toku prowadzenia działalności gospodarczej, coraz częściej wykorzystują chmurę obliczeniową (ang. cloud computing), przy pomocy której korzystają z usług wyspecjalizowanych podmiotów zewnętrznych dostarczających różnego rodzaju zasoby technologii informacyjnych (np. dodatkowe zasoby komputerowe w postaci mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej do gromadzenia danych, czy też zdalnego dostępu do oprogramowania). Chmury obliczeniowe wykorzystywane są także w celu realizowania różnego rodzaju zadań związanych z obsługą klientów, zbierania, utrwalania, przechowywania oraz opracowywania informacji na temat pracowników i kandydatów do pracy, klientów oraz różnego rodzaju informacji marketingowych. Możliwość wykorzystywania przez przedsiębiorców informacji osobowych do realizacji różnego rodzaju zadań uzasadnia postawienie pytania o przesłanki legalnego przetwarzania danych osobowych w chmurze oraz o zakres odpowiedzialności dostawców usług w chmurze (ang. cloud provider) za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych. Powyższej problematyce poświęcone zostało niniejsze opracowanie.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016724
ISSN: 1230-6509
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 154 g

Tagi