PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź 

x


  
  
  


  
  

Monitor Prawniczy Nr 16/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 16/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.: "Zawieszenie postępowania cywilnego w przypadku, gdy rozstrzygnięcie sprawy zależy od wyniku postępowania toczącego się przed TK albo TSUE (art. 177 § 1 pkt 31 KPC)", Agnieszka Jurzec-Jasiecka. Z dniem 8.9.2016 r. sądy rozpoznające sprawy w postępowaniu... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 16/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.:

 • "Zawieszenie postępowania cywilnego w przypadku, gdy rozstrzygnięcie sprawy zależy od wyniku postępowania toczącego się przed TK albo TSUE (art. 177 § 1 pkt 31 KPC)", Agnieszka Jurzec-Jasiecka. Z dniem 8.9.2016 r. sądy rozpoznające sprawy w postępowaniu cywilnym uzyskają możliwość jego zawieszenia, gdy ich rozstrzygnięcie zależeć będzie od wyniku postępowania toczącego się przed powołanymi Trybunałami. Tytułowe zagadnienie od dłuższego czasu wywoływało różne stanowiska w związku z brakiem ustawowej podstawy prawnej do wstrzymywania toku rozpoznania sprawy. Wprowadzenie takiej możliwości art. 177 § 1 pkt 31 KPC ze względu na jego lakoniczne brzmienie może stanowić podstawę do kolejnych sporów. Celem niniejszego artykułu jest analiza przesłanek zastosowania tej instytucji, a także przedstawienie niektórych zagadnień procesowych z tym związanych, w szczególności zażalenia na postanowienie wydane na tej podstawie. 
 • "Wzorce umów i niedozwolone postanowienia umowne w deweloperskiej praktyce rynkowej", Ilona Szczepańska-Kulik. Rynek usług deweloperskich, tak jak wiele innych obszarów rynku świadczących usługi masowe, posługuje się przygotowanymi na użytek przyszłych umów wzorcami umów. W styczniu 2014 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport pt. "Konsument na rynku deweloperskim, przygotowany w oparciu o wyniki kontroli działań deweloperów w zakresie stosowania w obrocie konsumenckim wzorców umów oraz praktyk związanych z realizacją obowiązków nałożonych przepisami ustawy z 16.9.2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Wyniki przedmiotowego raportu stały się inspiracją do dokonania analizy praktyki stosowania wzorców umownych na rynku deweloperskim, zwłaszcza w tych płaszczyznach, które wskazane zostały w raporcie jako obszar naruszeń.
 • "Dopuszczalność tzw. dowodu bezprawnego (nielegalnego, sprzecznego z prawem) w procesie cywilnym", Łukasz Czarnecki. W artykule poruszono problematykę dopuszczalności tzw. dowodów bezprawnych w polskim procesie cywilnym.  Autor omówił problem dotyczący ustalenia definicji tzw. dowodów bezprawnych, a następnie, w odniesieniu do treści przepisów obowiązującego prawa i poglądów wyrażonych w doktrynie i judykaturze,  przeanalizował argumenty przemawiające za oraz przeciwko dopuszczalności tzw. dowodów bezprawnych w procesie cywilnym.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016733
ISSN: 1230-6509
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 174 g

Pliki do pobrania

Tagi