ADR Arbitraż i Mediacja - kwartalnik - numer 3/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 75,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 79,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Szanowni Czytelnicy, polecamy lekturze bardzo różnorodny numer kwartalnika. Znajdziecie w nim Państwo m.in. artykuł autorstwa Joanny Broniszewskiej na temat kompetencji sądu arbitrażowego do zadania pytania prejudycjalnego. O zbiegu jurysdykcji sądu krajowego i arbitrażowego do orzekania o środkach zabezpieczających i konsekwencjach... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

Szanowni Czytelnicy,

polecamy lekturze bardzo różnorodny numer kwartalnika.

Znajdziecie w nim Państwo m.in. artykuł autorstwa Joanny Broniszewskiej na temat kompetencji sądu arbitrażowego do zadania pytania prejudycjalnego.

O zbiegu jurysdykcji sądu krajowego i arbitrażowego do orzekania o środkach zabezpieczających i konsekwencjach w kontekście ich egzekwowania przeczytacie Państwo w anglojęzycznym artykule Dominika Horodyskiego i Marii Kierskiej.

Andrzej Olaś przybliża nam zagadnienie kompetencji sądów polubownych do odmowy zastosowania przepisów uznanych przez arbitrów za niezgodne z normami rangi konstytucyjne, zarówno z polskiej, jak i międzynarodowej perspektywy.

Opracowanie autorstwa Michała Rządkowskiego koncentruje się na wzmożonej aktywności legislacyjnej instytucji europejskich w zakresie ochrony praw konsumenta, którą możemy zaobserwować na przestrzeni ostatnich lat na gruncie prawa Unii Europejskiej. Ukoronowaniem tych działań na gruncie polskim było przyjęcie dyrektywy 2011/83/WE o prawach konsumenta, która do polskiego porządku prawnego została implementowana ustawą z 30.5.2014 r. o prawach konsumenta.

W niniejszym numerze znajduje się również drugi artykuł z cyklu Mediacja a inne alternatywne formy rozwiązywania sporów na tle spraw rodzinnych autorstwa Magdaleny Skibińskiej.

Życzę Państwu przyjemnej lektury.

Z pozdrowieniami,
dr hab. Łukasz Błaszczak

Szczegóły

Seria: ADR Arbitraż i Mediacja - kwartalnik
Rok wydania: 2016
ISBN: 977189894216103
ISSN: 1898-942X
Oprawa: Miękka
Waga: 186 g

Tagi