Prawo Mediów Elektronicznych 1/2016

20% taniej
Promocyjna cena 20% taniej
 • 47,20 zł z VAT
  Cena katalogowa: 59,00 zł z VAT
  20% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Szanowni Państwo, z przyjemnością przedstawiam pierwszy w 2016 r. numer półrocznika naukowego Prawo Mediów Elektronicznych. Podobnie jak poprzednie, również i ten został poświęcony zagadnieniem prawnym mającym związek z nowymi technologiami. Miło mi poinformować, że od tego wydania poszerzony został skład Członków Redakcji o dr. Marka... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

Szanowni Państwo,

z przyjemnością przedstawiam pierwszy w 2016 r. numer półrocznika naukowego Prawo Mediów Elektronicznych. Podobnie jak poprzednie, również i ten został poświęcony zagadnieniem prawnym mającym związek z nowymi technologiami. Miło mi poinformować, że od tego wydania poszerzony został skład Członków Redakcji o dr. Marka Leśniaka z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Aleksandrę Klich z Uniwersytetu Szczecińskiego. Jednocześnie pragnę przekazać, że w grudniu 2015 r. Czasopismo, które znajduje się na liście punktowanych czasopism MNiSW uzyskało trzy punkty.

Proponujemy Państwu współpracę i publikacje artykułów, glos czy recenzji wszystkim tym autorom, którzy podejmują tematykę wpływu nowych technologii na prawo prywatne lub publiczne. Czasopismo ma charakter interdyscyplinarny i nie ogranicza się do jednej gałęzi prawa. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo opracowania dotyczące m.in. następstwa prawnego treści cyfrowych z perspektywy prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki, problemów interpretacyjnych dotyczących administratora danych osobowych i przetwarzającego danych na zlecenie w odniesieniu do chmury obliczeniowej, czy też problematyki aukcji internetowych dotyczących treści cyfrowych, jak również opracowanie dotyczące wykorzystania sposobu wyrażenia banknotów jako środków płatniczych w celach reklamowych w mediach elektronicznych. Zamieszczamy także teksty poruszające problematykę postępowania cywilnego poświęcone zasadzie jawności postępowania cywilnego w świetle nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, które wejdą w życie 8.9.2016 r., a także regułom przeprowadzania postępowania sądowego na odległość z perspektywy polskiej i niemieckiej. Zamieszczamy także artykuł poświęcony wykorzystaniu protokołu elektronicznego w aspekcie realizacji zasady prawdy materialnej w postępowaniu karnym. W bieżącym numerze znajdują się również artykuły poruszające problematykę zagranicznych zagadnień prawnych. W związku z tym prezentujemy Państwu artykuł poświęcony wykorzystaniu nowoczesnych technologii w ADR z perspektywy rosyjskiej, jak i tekst poświęcony mediacji prowadzonej on-line z perspektywy niemieckiej.  

Zapraszamy do publikacji na łamach Prawa Mediów Elektronicznych, a także do kontaktu z nami pod adresem: pme@beck.pl

Zachęcam do lektury,
prof. dr hab. Jacek Gołaczyński

Szczegóły

Seria: Prawo Mediów Elektronicznych
Rok wydania: 2016
ISBN: 977208210016901
ISSN: 2082-100X
Oprawa: Miękka
Waga: 220 g

Tagi