RODO 2018 • Rewolucyjne zmiany w ochronie danych » Skorzystaj z wiedzy ekspertów! SPRAWDŹ ›

x


  
  
  


  
  

Monitor Prawniczy Nr 20/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 20/2016 polecamy m.in.: "Umowa o wykonanie remontu budynków lub budowli (art. 658 KC)", prof. zw. dr hab. Janusz A. Strzępka. W opracowaniu przedstawiono niektóre wybrane problemy dotyczące uregulowania kodeksowego umowy o roboty budowlane oraz zagadnień odnoszących się do umów o wykonanie remontów budynków lub... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 20/2016 polecamy m.in.:

 • "Umowa o wykonanie remontu budynków lub budowli (art. 658 KC)", prof. zw. dr hab. Janusz A. Strzępka. W opracowaniu przedstawiono niektóre wybrane problemy dotyczące uregulowania kodeksowego umowy o roboty budowlane oraz zagadnień odnoszących się do umów o wykonanie remontów budynków lub budowli. Analiza tych zagadnień nasuwa wniosek o pilnej potrzebie przeprowadzenia gruntownej nowelizacji przepisów Kodeksu cywilnego w zakresie umów o roboty budowlane.
 • "Uzasadnienie wyroku sądu a quo w świetle znowelizowanych przepisów Kodeksu postępowania karnego", dr Dariusz Drajewicz. W artykule omówiono ustawowe wymogi uzasadnienia wyroku sądu pierwszej instancji w postępowaniu karnym, zwracając uwagę na treść znowelizowanych przepisów dotyczących instytucji uzasadnienia. W założeniu noweli z 27.9.2013 r., zmiany te mają uprościć sposób sporządzenia uzasadnienia i wyeliminować przypadki uchylenia wyroku sądu pierwszej instancji z uwagi na jego treść. Służą temu nowe instytucje zwięzłego uzasadnienia i zakazu uchylenia wyroku z powodu jego wad. Wzmacniać te rozwiązania powinna także wprowadzona ustawą nowelizującą z 11.3.2016 r. instytucja skargi do Sądu Najwyższego na wyrok sądu odwoławczego uchylającego wyrok sądu I instancji i przekazującego sprawę do ponownego rozpoznania.
 • "Rozwiązywanie sporów cywilnych w drodze mediacji w świetle nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego z 10.9.2015 r.", dr Aleksandra Włosińska. Niniejszy artykuł dotyczy zmian regulacji prawnych z zakresu postępowania mediacyjnego w sprawach cywilnych, wprowadzonych ustawą z 10.9.2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Zasadniczym przedmiotem rozważań uczyniono modyfikacje służące poszerzeniu możliwości stosowania mediacji w sporach cywilnych, zarówno w toku postępowania sądowego, jak i poza nim, zwłaszcza na etapie poprzedzającym jego wszczęcie, a także zmiany zapewniające sprawne oraz skuteczne przeprowadzenie mediacji.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016741
ISSN: 1230-6509
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 398 g

Pliki do pobrania

Tagi