PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź 

x


  
  
  


  
  

Podatek dochodowy od osób prawnych. Komentarz

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 331,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 349,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (wyd. 6.) skierowany jest do praktyków zajmujących się stosowaniem tego podatku i poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania związane z jego problematyką. Obejmuje on przede wszystkim analizę poszczególnych przepisów przedmiotowej ustawy, wzbogaconą licznymi odniesieniami do... więcej ›

 • Polecane z tym produktem
 • Inni klienci kupili również
 • Pakiety z tym produktem
Polecane z tym produktem
Inni klienci kupili również
Pakiety z tym produktem
Więcej o książce

Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (wyd. 6.) skierowany jest do praktyków zajmujących się stosowaniem tego podatku i poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania związane z jego problematyką.

Obejmuje on przede wszystkim analizę poszczególnych przepisów przedmiotowej ustawy, wzbogaconą licznymi odniesieniami do interpretacji podatkowych oraz ich oceną, a także do orzecznictwa sądów administracyjnych. Istotnym elementem komentarza są również zamieszczone przykłady, które zapewnią bardziej kompleksowe wyjaśnienie poszczególnych rozwiązań i mechanizmów.

Komentarz omawia także szczegółowe zagadnienia z zakresu praktyki zawodowej Autora, m.in. w zakresie:

 • zwolnienia z opodatkowania zagranicznych funduszy inwestycyjnych;
 • dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych;
 • kosztów uzyskania przychodów w przypadku wnoszenia aportem własnych wierzytelności;
 • relacji pomiędzy ewidencją rachunkową a wynikiem podatkowym;
 • dochodów spółki z tytułu umorzenia udziałów i wypłaty świadczenia wspólnikom w naturze.

Prezentowane, 6. wydanie uwzględnia i szczegółowo prezentuje wszystkie zmiany, jakie zostały uchwalone od poprzedniego wydania, w szczególności odnosi się również do najnowszych regulacji,  w tym m.in.:

 1. ustawy z 5.9.2016r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. poz. 1550), obniżającej stawkę podatku do 15 % dla tzw. małych podatników oraz podatników rozpoczynających działalność w danym roku kalendarzowym – zmiany wchodzą w życie 1.1.2017r;
 2. ustawy z 15.11.2016 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa,  która zawiera zmiany wchodzące w życie 1.1.2017 r. dotyczące m.in.:
  • rezygnacji ze zwolnienia podmiotowego funduszy inwestycyjnych z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na rzecz opodatkowania funduszy inwestycyjnych;
  • uzupełnienia katalogu wydatków, których nie można zaliczać w kosztach, o kwoty wypłacone prze fundusz inwestycyjny m.in. z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa;
  • rozszerzenia listy dochodów, które objęte są zwolnieniem przedmiotowym. Zgodnie z nowelizacją wolne od podatku są również dochody funduszy inwestycyjnych.
 3. ustawy z 16.11.2016 r.- Przepisy wprowadzające ustaw e o Krajowej Administracji Skarbowej,  która zawiera zmiany wchodzące w życie 1.3.2017 r. związane z powstaniem nowej instytucji, czyli Krajowej Administracji Skarbowej, a więc mające charakter dostosowujący. Zmiany te polegają na wykreśleniu z przepisów ustawy o CIT kręgu podmiotów, które dotychczas określano jako organy kontroli skarbowej.
Legalis - System Informacji Prawnej Wydawnictwa C.H.Beck

Darmowy dostęp do aktów prawnych online

Jeżeli w najbliższym czasie którykolwiek z aktów prawnych dostępnych w tej pozycji zostanie zaktualizowany, to istnieje możliwość bezpłatnego dostępu online do wersji ujednoliconych zawierających zmiany!

Aby skorzystać z dostępu do aktów prawnych online, należy przejść do strony www.legalis.pl/beckplus i użyć kodu znajdującego się na karcie zdrapce dołączonej do książki.

Dostęp trwa od 15 stycznia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. i uprawnia do korzystania z wersji ujednoliconych:

 • ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
 • Ordynacji podatkowej,
 • ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

oraz aktów wykonawczych do wymienionych ustaw.

Szczegóły

Seria: Podatkowe Komentarze Becka
Rok wydania: 2017
Wydanie: 6
ISBN: 978-83-255-9147-2
Liczba stron: 776
Waga: 1406 g