PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź 

x


  
  
  


  
  

Monitor Prawniczy Nr 23/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 23/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.: "Małżeńskie ustroje majątkowe a ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków (cz. I)", Stanisław Gurgul. Ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 23/2016 "Monitora Prawniczego" polecamy m.in.:

 • "Małżeńskie ustroje majątkowe a ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków (cz. I)", Stanisław Gurgul. Ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków, pozostających w ustroju wspólności majątkowej (w tym rozszerzonej lub ograniczonej), stwarza szereg swoistych problemów prawnych, które nie zostały dotąd kompleksowo opracowane. Niniejszy artykuł zawiera analizę tej problematyki, ze wskazaniem konkretnych sytuacji, które w praktyce mogą wywoływać – moim zdaniem – szczególne trudności. Ze względu na dużą objętość materiału, artykuł został podzielony na dwie części, z których pierwsza obejmuje przede wszystkim zagadnienia ogólne dotyczące statusu majątku wspólnego małżonków w postępowaniu upadłościowym i w postępowaniach restrukturyzacyjnych.
 • "Uzyskanie oraz utrzymanie w mocy prawa ochronnego na znak towarowy (zagadnienia wybrane)", dr Magdalena Rutkowska-Sowa. Przełom lat 2015/2016 był okresem wielu zmian w obszarze prawa własności intelektualnej. Znowelizowane zostały zarówno przepisy prawa unijnego, jak i prawa krajowego. Dnia 15.4.2016 r. weszła w życie ustawa z 11.9.2015 r. o zmianie ustawy – Prawo własności przemysłowej. W jej skutek swoistej rewolucji uległy przede wszystkim regulacje dotyczące znaków towarowych – zmian dokonano w obszarze prawa materialnego oraz procesowego. Krajowy system udzielania prawa ochronnego na znak towarowy został przekształcony z systemu badawczego na sprzeciwowy, co wymagało usystematyzowania przepisów ustawy z 30.6.2000 r. – Prawo własności przemysłowej. Przede wszystkim dokonano zmian redakcyjnych w treści art. 129–132 PrWłPrzem, określających bezwzględne i względne przeszkody rejestracji znaku towarowego. Wszystkie bezwzględne przesłanki odmowy udzielenia prawa ochronnego zostały zawarte w katalogu w art. 1291 PrWłPrzem, względne natomiast w art. 1321 PrWłPrzem. Ponadto, do ustawy wprowadzono przepisy rozdziału "Postępowanie w sprawie sprzeciwu".
 • "Nowe zasady transferu danych osobowych z Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych w ramach Tarczy Prywatności", Adrianna Michałowicz. Tarcza Prywatności to kolejne porozumienie pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, które wprowadza nowe zasady transatlantyckich przepływów danych osobowych. Umowa ma zastąpić unieważnioną w ubiegłym roku przez TS decyzję Komisji Europejskiej 2000/520/WEi funkcjonujący na jej podstawie program "Bezpieczna Przystań". Pomimo licznych poprawek i pokładanych nadziei, istnieją poważne obiekcje, czy Tarcza Prywatności zapewni skuteczną ochronę danych osobowych przekazywanych do USA.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016748
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 296 g

Pliki do pobrania

Tagi