Monitor Prawniczy Nr 24/2016

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 61,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W numerze 24/2016 polecamy m.in.:  "Małżeńskie ustroje majątkowe a ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków (cz. II)", Stanisław Gurgul. Ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków, pozostających w ustroju... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 24/2016 polecamy m.in.: 

 • "Małżeńskie ustroje majątkowe a ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków (cz. II)", Stanisław Gurgul. Ogłoszenie upadłości lub otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w stosunku do jednego z małżonków, pozostających w ustroju wspólności majątkowej (w tym rozszerzonej lub ograniczonej), stwarza szereg swoistych problemów prawnych, które nie zostały dotąd kompleksowo opracowane. Omówienie tej problematyki, ze względu na obszerność materiału, zostało podzielone na dwie części, z których pierwsza obejmuje przede wszystkim zagadnienia ogólne, druga zaś propozycje rozwiązań hipotetycznych sytuacji, jakie mogą pojawić się w toku danego postępowania restrukturyzacyjnego. 
 • "Okoliczności znane sądowi z urzędu a kognicja sądu wieczysto księgowego", Katarzyna Górecka. Praktyczne zastosowanie regulacji prawnych oznaczających zakres kognicji sądu wieczystoksięgowego w sprawach o dokonanie wpisu w księdze wieczystej, a w szczególności możliwość oparcia rozstrzygnięcia o fakty notoryjne i okoliczności znane sądowi z urzędu, od lat budziły szereg kontrowersji i prowadziły do powstawania rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych. Niniejszy artykuł zawiera krótką analizę orzeczeń SN oraz towarzyszących im poglądów doktryny wydanych po wejściu w życie przepisu art. 6268 § 2 KPC, które to finalnie stały się fundamentem do wydania uchwały SN (7) z 25.2.2016 r. W dalszej części rozważań omówione zostały aspekty praktyczne, postulaty oraz ewentualne problemy związane z stosowaniem wyżej wskazanej zasady prawnej w praktyce orzeczniczej.
 • "Zachowanie zmienionego nazwiska po rozwiązaniu małżeństwa – analiza postulatów de lege ferenda", dr Jakub Pawliczak. Zasadą jest, że osoba, która zmieniła nazwisko w związku z zawarciem małżeństwa, zachowuje to nazwisko po rozwodzie. Były małżonek ani żaden inny podmiot lub organ nie może zobligować rozwiedzionego małżonka do złożenia oświadczenia o powrocie do nazwiska, które nosił przed zawarciem związku. W niniejszym artykule analizie poddano propozycje zmian ustawowych, zmierzających do wprowadzenia środka prawnego pozwalającego na pozbawienie rozwiedzionego małżonka prawa do zmienionego nazwiska.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2016
ISBN: 977123065016750
ISSN: 1230-6509
Oprawa: Miękka
Waga: 154 g

Pliki do pobrania

Tagi