WIOSENNA WYPRZEDAŻ › Ponad 250 publikacji 20% taniej! - Sprawdź szczegóły

x


  
  
  


  
  

Jedyny na rynku komentarz uwzględniający najnowsze zmiany!

Nowość

VAT. Komentarz 2017

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 331,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 349,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Najbardziej aktualny na rynku! Najnowsze rozporządzenia wraz z nowymi wzorami. Stan prawny: 1 kwietnia 2017 r. (z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie w lipcu i wrześniu 2017 r. oraz 1-go stycznia 2018 r.) VAT. Komentarz, wyd. 13, autorstwa wybitnego specjalisty w poruszanej tematyce Tomasza Michalika stanowi kompleksowe... więcej ›

Polecane z tym produktem
Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Najbardziej aktualny na rynku! Najnowsze rozporządzenia wraz z nowymi wzorami.

Stan prawny: 1 kwietnia 2017 r. (z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie w lipcu i wrześniu 2017 r. oraz 1-go stycznia 2018 r.)

VAT. Komentarz, wyd. 13, autorstwa wybitnego specjalisty w poruszanej tematyce Tomasza Michalika stanowi kompleksowe omówienie ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Opracowanie zawiera szczegółową analizę przepisów wymienionej ustawy jak również omówienie bogatego orzecznictwa sądów krajowych, unijnych oraz interpretacji Ministra Finansów.

Prezentowana książka w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:

 • zakresu opodatkowania, w tym m.in. dostawą towarów i świadczeniem usług oraz wewnątrzwspólnotowym nabyciem i dostawą towarów;
 • płatników, podatników oraz przedstawicieli podatkowych;
 • obowiązku podatkowego;
 • miejsca świadczenia przy dostawie towarów, wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, imporcie towarów i świadczeniu usług;
 • podstawy opodatkowania;
 • zasad wymiaru i poboru podatku z tytułu importu towarów;
 • wysokości opodatkowania;
 • odliczenia i zwrotu podatku;
 • zapłatą podatku, w tym m.in. zagadnienia dotyczące rejestracji oraz deklaracji;
 • odpowiedzialności podatkowej;
 • dokumentacji.

Zagadnienia z zakresu materii podatków pośrednich są często zmieniane i uaktualniane przez ustawodawcę. Tempo oraz rodzaj zmian wymuszają potrzebę ciągłego i czasochłonnego śledzenia oraz analizowania przepisów. Wobec tego, proponujemy naszym Czytelnikom Komentarz, w którym w przystępny i precyzyjny sposób, uwzględniając zmiany, orzecznictwo oraz interpretacje podatkowe, zostały skomentowane wszystkie artykuły ustawy.

Prezentowane, 13. wydanie uwzględnia i szczegółowo prezentuje omówienie najnowszych regulacji, które pojawiły się od poprzedniego wydania, w tym m.in.:

 1. ustawę z 6.9.2016 r. o zasadach rozliczeń w podatku od towarów i usług oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego (konsekwencja wyroku Trybunału Sprawiedliwości) – zmiana weszła w życie 1.10.2016 r.
 2. przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej z 16.11.2016 r. (Dz.U. poz. 1948 ze zm.), które dostosowują m.in. dotychczas obowiązujące regulacje do nowych zasad wynikających z przyjęcia KAS w miejsce dotychczasowych służb – wchodzi w życie 1.3.2017 r. – komentarz uwzględnia również zmianę ustawy o przepisach wprowadzających, uchwaloną 24.2.2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 379)
 3. ustawę z 1.12.2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2024), która zakłada wprowadzenie przepisów modyfikujących sposoby rozliczeń i postępowań weryfikacyjnych oraz zmiany w zakresie mechanizmu odwróconego obciążenia VAT i odpowiedzialności solidarnej nabywcy za zaległości podatkowe podmiotu dokonującego dostaw określonych towarów. Ustawa wprowadza także obowiązek elektronicznego składania deklaracji VAT.

Od 1.1.2017 r. został on wprowadzony dla podatników: zobowiązanych do zarejestrowania się jako podatnicy VAT UE; będących dostawcami lub nabywcami towarów i usług objętych mechanizmem odwróconego obciążenia; obowiązanych, na podstawie przepisów o podatku dochodowym, do składania deklaracji, informacji oraz rocznego obliczenia podatku za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Natomiast od 1.1.2018 r. obowiązek składania deklaracji VAT w formie elektronicznej zostanie wprowadzony dla pozostałych podatników VAT – zmiany wchodzą w życie 1.1.2017 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 3, który wchodzi w życie 1.7.2017 r. i art. 1 pkt 7–9 wchodzących w życie 1.1.2018 r.

Ponadto, w treści niniejszego Komentarza znajdują się obszerne odwołania do najnowszych rozporządzeń do ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), wydanych na przełomie lutego i marca 2017 r., wraz z nowymi oraz zmienionymi wzorami – np. Deklaracja importowa dla podatku od towarów i usług.

Są to m.in.:

 • Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 28.2.2017 r. w sprawie wzorów upoważnienia do przekazywania informacji o wszystkich transakcjach dokonywanych na rachunku oraz oświadczenia o cofnięciu tego upoważnienia (Dz.U. z 2017 r. poz. 443), które określa m.in. nowy wzór upoważnienia do przekazywania informacji o wszystkich transakcjach dokonywanych na rachunku;
 • Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 24.2.2017 r. w sprawie deklaracji importowej dla podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2017 r. poz. 417), które określa nowy wzór deklaracji dla podatku od towarów i usług dla importu towarów wraz z objaśnieniami co do sposobu jej wypełnienia;
 • Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 24.2.2017 r. w sprawie wzoru deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (Dz.U. z 2017 r. poz. 407), które określa nowy wzór deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (VAT-14).

Szczegóły

Seria: Podatkowe Komentarze Becka
Stan prawny: 1 kwietnia 2017
Rok wydania: 2017
Wydanie: 13
ISBN: 978-83-255-9482-4
Liczba stron: 1534
Waga: 2004 g