Monitor Prawniczy 24/2017

20% taniej
Promocyjna cena 20% taniej
 • 52,00 zł z VAT
  Cena katalogowa: 65,00 zł z VAT
  20% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

W numerze 24/2017 polecamy m.in.: "Regulacja uprawnień osobistych akcjonariuszy na gruncie Kodeksu spółek handlowych", Mateusz Baszczyk. Przedmiotem artykułu jest tematyka uprawnień osobistych akcjonariuszy w Kodeksie spółek handlowych. Regulacja KSH w tej kwestii została znacznie rozbudowana względem rozporządzenia... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

W numerze 24/2017 polecamy m.in.:

 • "Regulacja uprawnień osobistych akcjonariuszy na gruncie Kodeksu spółek handlowych", Mateusz Baszczyk. Przedmiotem artykułu jest tematyka uprawnień osobistych akcjonariuszy w Kodeksie spółek handlowych. Regulacja KSH w tej kwestii została znacznie rozbudowana względem rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z 27.6.1934 r. – Kodeks handlowy. Pomimo to nadal budzi ona wątpliwości z uwagi na swoją niejednoznaczność oraz brak ustalenia jasnych relacji między innymi przepisami, co przekłada się na możliwe trudności związane z wykorzystaniem tej instytucji w praktyce.
 • „>>Obowiązany<< w postępowaniu przymuszającym prowadzonym przez sąd rejestrowy", dr Rafał Skowron. Ustawa z 20.8.1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym zobowiązuje sąd rejestrowy do dbania o prawidłowe i terminowe wykonywanie przez podmioty figurujące w Rejestrze obowiązków ustawowych. Realizacji tego celu służy postępowanie przymuszające unormowane w art. 24 KrRejSU. Jako uczestnika owego postępowania ustawodawca wskazał „obowiązanego” do złożenia wniosku o wpis do Rejestru lub dokumentów, których złożenie jest obowiązkowe. Na „obowiązanego” nakładana jest też grzywna w razie braku realizacji obowiązków, pomimo wezwania. W związku z powyższym kluczowym zagadnieniem staje się zdefiniowanie i jednoznaczne określenie, kto jest „obowiązanym” w rozumieniu art. 24 KrRejSU. W niniejszym artykule podjęta została próba odpowiedzi na tak postawione pytanie, przy uwzględnieniu dorobku doktryny oraz poglądów wyrażanych w orzecznictwie sądowym.
 • "Możliwość odwołania darowizny po śmierci obdarowanego", dr Mateusz Królikowski. Niniejszy artykuł poświęcony został omówieniu problemu możliwości odwołania darowizny przez darczyńcę po śmierci obdarowanego na podstawie przepisów polskiego Kodeksu cywilnego. Problem ten, pomimo licznych wypowiedzi judykatury i doktryny, może budzić liczne wątpliwości. Dominujące obecnie stanowisko zakłada, że uprawnienie do odwołania darowizny przez darczyńcę wygasa wraz ze śmiercią obdarowanego . W ocenie Autora, stanowisko to nie znajduje podstaw w obowiązujących przepisach prawnych.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawniczy
Rok wydania: 2017
ISBN: 977123456717150
ISSN: 1234-5679
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 160 g

Pliki do pobrania

Tagi