Spółdzielnie mieszkaniowe. Komentarz do nowelizacji

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 134,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 149,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Prezentowana publikacja stanowi kompleksowe omówienie ustawy z 20.7.2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze (Dz.U. z 2017 r. poz. 1596), która weszła w życie 9.9.2017 r. Komentowana... więcej ›

Więcej o książce

Prezentowana publikacja stanowi kompleksowe omówienie ustawy z 20.7.2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze (Dz.U. z 2017 r. poz. 1596), która weszła w życie 9.9.2017 r.

Komentowana ustawa w radykalny sposób przebudowała reguły rządzące spółdzielczością mieszkaniową w Polsce. Celem komentarza jest wyjaśnienie znaczenia wprowadzonych zmian i zaproponowanie spójnej i całościowej wykładni zmienionych przepisów oraz rozstrzygnięcie praktycznych problemów, które mogą się pojawić przy ich stosowaniu.

Publikacja w sposób wyczerpujący omawia m.in. zagadnienia, takie jak:

 • członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej,
 • uprawnienia wynikające z członkostwa,
 • wygaśnięcie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
 • skutki zbycia budynku w toku likwidacji, egzekucji lub postępowania upadłościowego,
 • roszczenie o ponowne ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego,
 • zmiany dotyczące rozliczenia kosztów budowy.

Autorzy oprócz spójnej i całościowej wykładni przepisów zwracają także uwagę na problemy, które mogą się pojawić podczas ich stosowania.

Niniejszy komentarz stanowi cenną pomoc zarówno dla osób, które w swojej działalności zawodowej zajmują się stosowaniem i wykładnią przepisów spółdzielczego prawa mieszkaniowego (zwłaszcza członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych, sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów, pracowników naukowych), jak i dla studentów wydziałów prawa oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Szczegóły

Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2018
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-812-8983-2
Liczba stron: 318
Oprawa: Miękka
Waga: 260 g