Zapowiedź

Pisma, pisma procesowe oraz umowy z zakresu postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego z objaśnieniami i płytą CD

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 189,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 199,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: prof. US dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska

Pisma, pisma procesowe oraz umowy z zakresu postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego, to publikacja zawierająca szczegółowe zestawienie wzorów pism najczęściej występujących w praktyce. Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w... więcej ›

Więcej o książce

Pisma, pisma procesowe oraz umowy z zakresu postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego, to publikacja zawierająca szczegółowe zestawienie wzorów pism najczęściej występujących w praktyce.

Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w którym wskazano problemy wynikające na tle tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności ułatwiające zrozumienie ich treści oraz zawierające praktyczne wskazówki odnośnie do stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z danym rodzajem pisma.

Dodane do każdego wzoru orzecznictwo sądowe służy przybliżeniu poglądów judykatury mającej często kluczowe znaczenie w rozważaniu sposobu postępowania w sprawach o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym.

Publikacja uwzględnia wszystkie najnowsze oraz planowane zmiany, w tym wynikające m.in. z:

 • ustawy z 22.3.2018 r. o komornikach sądowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 771 ze zm.), która wprowadza zmiany np. w zakresie wniosków i oświadczeń, wniosku o wyłączenie komornika, skargi na czynności komornika, wniosku o wszczęcie egzekucji, wykazu majątku, wniosku o zawieszenie postępowania,
 • projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (projekt Nr UD 309), który wprowadza zmiany w postępowaniu zabezpieczającym, skarg na postanowienie referendarza sądowego, wniosku o zawieszenie postępowania czy powództwa opozycyjnego.

Publikacja stanowi profesjonalną i nieocenioną pomoc w sporządzaniu umów, pism i pism procesowych zgodnie z wymaganiami formalnymi

Pisma, pisma procesowe oraz umowy z zakresu postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego przygotowano z myślą o osobach chcących samodzielnie sporządzić określone pismo, jednak mogą być one bardzo pomocne osobom świadczącym profesjonalną pomoc prawną, tj. radcom prawnym i adwokatom. Autorzy omawiają zagadnienia z uwzględnieniem potrzeb teorii i praktyki, przez co książka stanowi nieocenioną pomoc dla aplikantów i studentów prawa. Książka okaże się również bardzo pomocna dla osób prywatnych, które na co dzień spotykają się z problematyką postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego.

Szczegóły

Premiera: Luty 2019 r.
Seria: Wzory Pism Becka
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-812-8964-1
Liczba stron: 1300
Oprawa: Miękka