Zapowiedź

Ustawa o działaniach antyterrorystycznych. Komentarz

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 151,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 159,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: dr Paweł Łabuz, dr Tomasz Safijański, prof. WSIiE TWP dr hab. Waldemar Zubrzycki

Prezentowana publikacja to kompleksowy komentarz do ustawy z 10.6.2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 452 ze zm.), która oparta jest na regulacjach prawnych wypracowanych przez społeczność międzynarodową, wśród których do najważniejszych należą konwencje i protokoły Organizacji Narodów... więcej ›

Więcej o książce

Prezentowana publikacja to kompleksowy komentarz do ustawy z 10.6.2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 452 ze zm.), która oparta jest na regulacjach prawnych wypracowanych przez społeczność międzynarodową, wśród których do najważniejszych należą konwencje i protokoły Organizacji Narodów Zjednoczonych stanowiące podstawę dla rozwiązań prawnych, stosowanych na poziomie regionalnym.

Komentarz zawiera omówienie m.in. zagadnień takich jak:

 • działania antyterrorystyczne zapobiegające zdarzeniom o charakterze terrorystycznym,
 • działania antyterrorystyczne na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym, w tym działania kontrterrorystyczne,
 • stopnie alarmowe,
 • postępowanie przygotowawcze.

Jednym z zasadniczych celów opracowania tego komentarza jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat charakteru zagrożenia, zasad zachowania w przypadku wystąpienia zdarzenia oraz form i środków zaangażowania państwa w przeciwdziałanie i zwalczanie terroryzmu. Ma to istotne znaczenie dla budowania społecznego zrozumienia i poparcia dla działań właściwych służb, organów i instytucji, przy założeniu funkcjonowania systemu antyterrorystycznego w oparciu o zasady proporcjonalności, adekwatności i komplementarności.

Komentarz adresowany jest do szeregu służb i instytucji uczestniczących w systemie ochrony antyterrorystycznej RP.  Publikacja stanowi także nieodzowną pomoc dla praktyków prawa, w tym radców prawnych i adwokatów oraz dla studentów prawa jako literatura uzupełniająca.

Szczegóły

Premiera: Styczeń 2019 r.
Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-815-8118-9
Liczba stron: 200
Oprawa: Miękka
Waga: 253 g