Zapowiedź

Szkoda na osobie

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 179,55 zł z VAT
  Cena katalogowa: 189,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: prof. UW dr hab. Maciej Kaliński

Prezentowana publikacja zawiera kompleksowe omówienie zagadnień dotyczących szkody na osobie uregulowanych w ustawie z 23.4.1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1025 ze zm.). Autor dokonuje analizy na gruncie prawa polskiego oraz sięgając do rozwiązań... więcej ›

Więcej o książce

Prezentowana publikacja zawiera kompleksowe omówienie zagadnień dotyczących szkody na osobie uregulowanych w ustawie z 23.4.1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1025 ze zm.).

Autor dokonuje analizy na gruncie prawa polskiego oraz sięgając do rozwiązań przyjmowanych w obcych systemach prawnych, w szczególności omawia kwestie:

 • pojęcia szkody na osobie,
 • zasad i funkcji odpowiedzialności odszkodowawczej,
 • ustalenia rozmiaru szkody prawnie relewantnej,
 • sposobów naprawienia szkody,
 • renty,
 • czynników wpływających na wysokość odszkodowania.

Celem niniejszego dzieła jest przedstawienie kompleksowej publikacji wyjaśniającej istotę szkody na osobie. Autor w publikacji uwzględnił zarówno dominujące poglądy doktryny, jak i aktualną linię orzeczniczą.

Autorem publikacji jest prof. UW dr hab. Maciej Kaliński – kierownik katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprzewodniczący Rady Legislacyjnej przy Prezesie RM, dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, autor publikacji z zakresu prawa odszkodowawczego, reprywatyzacji oraz prawa wekslowego i czekowego.

Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – zarówno do praktyków, tj. adwokatów, radców prawnych, jak i wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.

Szczegóły

Premiera: Grudzień 2019 r.
Seria: Instytucje Prawa Prywatnego
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-815-8199-8
Liczba stron: 700
Oprawa: Twarda