Przedsprzedaż

Ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Komentarz

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 170,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 179,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena przed premierą
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień zapowiedzi ›

Autor: dr Marcin Asłanowicz

Komentarz stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 17.12.2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz bazuje na najnowszym tekście jednolitym z 6.3.2018 r., t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 573. Publikacja stanowi szczegółowe omówienie zagadnień przedmiotowej dziedziny, zawiera również szereg przykładów... więcej ›

 • Polecane z tym produktem
 • Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Komentarz stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 17.12.2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz bazuje na najnowszym tekście jednolitym z 6.3.2018 r., t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 573. Publikacja stanowi szczegółowe omówienie zagadnień przedmiotowej dziedziny, zawiera również szereg przykładów kompleksowo wyjaśniających poszczególne rozwiązania i mechanizmy, dzięki czemu ma on walor praktyczny.

Pozycja wyczerpująco omawia zagadnienia takie jak:

 • dopuszczalność drogi postępowania grupowego,
 • zakres podmiotowy i przedmiotowy ustawy,
 • właściwość rzeczowa sądu,
 • przesłanki wszczęcia postępowania grupowego,
 • elementy pozwu zbiorowego,
 • tytuły egzekucyjne.

Pozycja zawiera najnowsze zmiany legislacyjne, zawarte m.in. w ustawie o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz.U. z 2017 r. poz. 933), której celem jest poszerzenie zakresu przedmiotowego zastosowania ustawy, zniwelowanie problemu długotrwałości rozpoznawania spraw przez sądy, trudności i uciążliwości związanych z dochodzeniem świadczeń pieniężnych oraz rozwianie wątpliwości interpretacyjnych powodujących zmniejszenie efektywności rozpoznawania spraw o ustalenie odpowiedzialności w postępowaniu grupowym.

Pozycja skierowana jest do szerokiego grona osób m.in. do osób zainteresowanych wszczęciem postępowania grupowego, pracowników administracji, pracowników naukowych oraz sędziów. Stanowi ona również nieodzowną pomoc dla praktyków prawa, w tym adwokatów, radców prawnych specjalizujących się w tej dziedzinie, a także jest cenną bazą wiedzy dla aplikantów zawodów prawniczych, studentów oraz wolnych słuchaczy zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu postępowań grupowych.

Szczegóły

Premiera: 30 listopada 2018
Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-815-8050-2
Liczba stron: 300
Oprawa: Miękka
Waga: 200 g