Ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Komentarz

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 161,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 179,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Komentarz stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 17.12.2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz bazuje na najnowszym tekście jednolitym z 6.3.2018 r., t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 573. Publikacja stanowi szczegółowe omówienie... więcej ›

Więcej o książce

Komentarz stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie przepisów ustawy z 17.12.2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz bazuje na najnowszym tekście jednolitym z 6.3.2018 r., t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 573. Publikacja stanowi szczegółowe omówienie zagadnień przedmiotowej dziedziny, zawiera również szereg przykładów kompleksowo wyjaśniających poszczególne rozwiązania i mechanizmy, dzięki czemu ma on walor praktyczny.

Pozycja wyczerpująco omawia zagadnienia takie jak:

 • dopuszczalność drogi postępowania grupowego,
 • zakres podmiotowy i przedmiotowy ustawy,
 • właściwość rzeczowa sądu,
 • przesłanki wszczęcia postępowania grupowego,
 • elementy pozwu zbiorowego,
 • tytuły egzekucyjne.

Pozycja zawiera najnowsze zmiany legislacyjne, zawarte m.in. w ustawie o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz.U. z 2017 r. poz. 933), której celem jest poszerzenie zakresu przedmiotowego zastosowania ustawy, zniwelowanie problemu długotrwałości rozpoznawania spraw przez sądy, trudności i uciążliwości związanych z dochodzeniem świadczeń pieniężnych oraz rozwianie wątpliwości interpretacyjnych powodujących zmniejszenie efektywności rozpoznawania spraw o ustalenie odpowiedzialności w postępowaniu grupowym.

Pozycja skierowana jest do szerokiego grona osób m.in. do osób zainteresowanych wszczęciem postępowania grupowego, pracowników administracji, pracowników naukowych oraz sędziów. Stanowi ona również nieodzowną pomoc dla praktyków prawa, w tym adwokatów, radców prawnych specjalizujących się w tej dziedzinie, a także jest cenną bazą wiedzy dla aplikantów zawodów prawniczych, studentów oraz wolnych słuchaczy zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu postępowań grupowych.

Szczegóły

Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8158-050-2
Liczba stron: 438
Oprawa: Miękka
Waga: 420 g