Monitor Prawa Pracy Nr 7/2019

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 64,80 zł z VAT
  Cena katalogowa: 72,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Instytucja czasu pracy stanowi niewyczerpaną skarbnicę problemów z jakimi zderzają się w codziennej praktyce osoby zajmujące się stosowaniem prawa pracy. Jednym z takich tematów, który mimo iż został wprowadzony do Kodeksu pracy już kilkanaście lat temu, ale nadal budzi... więcej ›

Więcej o czasopiśmie

Instytucja czasu pracy stanowi niewyczerpaną skarbnicę problemów z jakimi zderzają się w codziennej praktyce osoby zajmujące się stosowaniem prawa pracy. Jednym z takich tematów, który mimo iż został wprowadzony do Kodeksu pracy już kilkanaście lat temu, ale nadal budzi liczne wątpliwości jest doba pracownicza. Instytucja ta ma wpływ na fundamentalne dla prawa pracy prawo do wypoczynku i to zarówno dobowego (11 godzin nieprzerwanego odpoczynku) jak i rocznego (urlop wypoczynkowy) a także jest powiązana z problematyką pracy w godzinach nadliczbowych. Jak więc widać jej prawidłowe rozumienie ma istotne znaczenie dla obydwu stron stosunku pracy. Z jednej strony wiąże się bowiem z uprawnieniami pracowników, zaś z drugiej z ryzykiem pracodawcy powiązanym z możliwymi sankcjami.

W związku z tym tematem numeru jest opracowanie autorstwa dr Beaty Bury pt. Pojęcie doby pracowniczej – uwagi de lege lata i de lege ferenda, w którym autorka poddaje pogłębionej analizie to jakże skomplikowane zagadnienie prawne.

Szczegóły

Seria: Monitor Prawa Pracy
Rok wydania: 2019
ISBN: 977173181619207
ISSN: 1731-8165
Liczba stron: 56
Oprawa: Miękka
Waga: 160 g