Wzory do pobrania!

Przedsprzedaż

Instrukcje księgowe i podatkowe. Polski Ład + wzory do pobrania

Wzory do pobrania!

Promocyjna cena 5% taniej
 • 170,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 179,00 zł z VAT
  5% taniej
 • Koszt dostawy od 0 zł!

  Wysyłka w dniu premiery [?]

  Dowiedz się więcej o realizacji zamówień w przedsprzedaży ›

Planowany termin wydania:
7 lipca 2022
Powiadomienie o premierze ›

Szczegółowe omówienie licznych zmian w przepisach podatkowych z 2021 r. oraz 2022 r. w formie instrukcji i procedur. Publikacja przedstawia ponad 20 zagadnień podatkowych oraz zawiera ponad 30 wzorów gotowych do pracy dokumentów... więcej ›

Opis książki

Książka omawia zmiany podatkowe przez pryzmat instrukcji/procedur, które należy wdrożyć w związku z Polskim Ładem i jego wszystkimi nowelizacjami z 2022 r.

Rok 2022 przyniósł kolejne liczne zmiany podatkowe, z których część obowiązuje już od 1.1.2022 r., a inne wchodzą w życie w trakcie roku. Największe zmiany w podatkach dochodowych wprowadziła ustawa wprowadzająca tzw. Polski Ład, która została następnie znowelizowana przez ustawę z 9.12.2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2021 poz. 2427), a następnie przez ustawę z 24.2.2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin (Dz.U. 2022 poz. 558) oraz ustawę z 9.2.2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2022 poz. 807). 

Obecnie w Sejmie trwają prace nad kolejną nowelizacją Polskiego Ładu. W dniu 22.4.2022 r. do Sejmu trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza on zmiany m.in. w zakresie zasad naliczania i odliczania składki zdrowotnej, obniża stawę podatkową do 12%, przywraca możliwość opodatkowania się z małoletnim dzieckiem, likwiduje ulgę dla klasy średniej, czy też daje możliwość powtórnego wyboru formy opodatkowania. Książka będzie uwzględniać planowane zmiany.

Książka szczegółowo omawia konsekwencje tych zmian przez pryzmat instrukcji podatkowych oraz dokonuje ich usystematyzowania. W cieniu tych ważnych zmian w podatkach dochodowych są nie mniej rewolucyjne zmiany w obszarze VAT.  Zostały one wprowadzone również przez Polski Ład (m.in. grupy VAT, opcja opodatkowania usług finansowych), ale również przez ustawę z 29.10.2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (poz. 2076), która wprowadza m.in. możliwość wystawiania e-faktur ustrukturyzowanych oraz tworzy Krajowy Systemu e-Faktur.

Zaletą naszej publikacji jest szczegółowość i kompleksowość omawianych zmian, jak również gotowe wzory procedur i instrukcji, które po drobnych modyfikacjach można dopasować do specyfiki własnej jednostki.

W związku ze zmianami, przygotowaliśmy publikację, która zawiera:

 • Omówienie licznych zmian w przepisach z 2021 i 2022 r. wraz z przedstawieniem wzorów instrukcji i procedur,
 • Ponad 20 zagadnień podatkowych przedstawionych w świetle zmian wprowadzonych przez Polski Ład
 • Ponad 30 wzorów dokumentów, procedur, instrukcji dostępnych do pobrania ze strony internetowej.

Należy pamiętać, że brak znajomości tych zmian może doprowadzić do dużych zaległości podatkowych (proporcjonalnych do skali operacji finansowych, kształtujących strukturę pasywów firm).

Wszelkie zmiany w przepisach wymagają weryfikacji i odniesienia do własnej prowadzonej działalności gospodarczej. Przy czym nie wszystkie zmiany w przepisach odnoszą się do wszystkich jednostek prowadzących działalność gospodarczą.


Podatki i księgowość - kompleksowa oferta publikacji Sprawdź wszystkie

Repozytorium C.H.Beck

Materiały dodatkowe w cenie książki

Do książki została dołączona karta zdrapka umożliwiająca pobranie materiałów uzupełniających publikację.

Pobierz 30 edytowalnych wersji wzorów dokumentów omawianych w publikacji. W tym dotyczących:

 • naliczania i odliczania składki zdrowotnej,
 • ulg i odliczeń podatkowych,
 • zmiany formy opodatkowania.

Wejdź na stronę repozytorium.beck.pl i wprowadź kod ze zdrapki.

Szczegóły

 • Seria: Prawo w praktyce
 • Premiera: 7 lipca 2022
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Wymiary: 165x238 mm
 • Waga: 1480 g
 • ISBN: 978-83-8291-329-3
 • EAN: 9788382913293
 • Kod serwisu: 00946500

Kategorie

Tagi