Pakt Stabilności i Wzrostu. Funkcje, działanie i przyszłość

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 33,25 zł z VAT
  Cena katalogowa: 35,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Celem publikacji jest analiza kształtowania się i ocena funkcjonalności Paktu Stabilności i Wzrostu - rozbudowanej konstrukcji prawnej służącej do zapewnienia stabilizacji makroekonomicznej w unii gospodarczej i walutowej. W pracy sformułowano także wnioski odnoszące się do możliwości przeszłego wykorzystywania tej konstrukcji, w jej... więcej ›

Inni klienci kupili również
Polecane z tym produktem
Więcej o książce

Celem publikacji jest analiza kształtowania się i ocena funkcjonalności Paktu Stabilności i Wzrostu - rozbudowanej konstrukcji prawnej służącej do zapewnienia stabilizacji makroekonomicznej w unii gospodarczej i walutowej.

W pracy sformułowano także wnioski odnoszące się do możliwości przeszłego wykorzystywania tej konstrukcji, w jej zmienionej niedawno formie.

Autor koncentruje się na opisie i ocenie narzędzi składających się na Pakt Stabilności i Wzrostu. Przedstawia jednak jego funkcjonowanie jako element bardziej rozległej regulacji, służącej stabilizacji w unii gospodarczej i walutowej, obejmującej także inne rozwiązania prawne, w tym dotyczące klauzul zabezpieczających (art. 101-103 TWE), niezależności banku centralnego (art. 108-109 TWE) i reguł konwergencji (art. 121 TWE).

Praca ma znaczenie dla pełniejszej oceny ram prawnych udziały Polski w UE.

Szczegóły

Seria: Biblioteka Monitora Prawniczego
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7483-549-7
Liczba stron: 128
Waga: 168 g

Pliki do pobrania