Wymiar sprawiedliwości - teraźniejszość i przyszłość

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 27,00 zł z VAT
  Cena katalogowa: 30,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opracowanie stanowi istotny wkład w debatę na temat zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości Marek Safjan Zalet publikacji jest wiele. Prawie wszystkie "grzechy główne" naszego sądownictwa zostały wymienione. Dorzuciłbym jeszcze kilka, i to fundamentalnych, ale... więcej ›

Więcej o książce

Opracowanie stanowi istotny wkład w debatę na temat zmian w systemie wymiaru sprawiedliwości

Marek Safjan

Zalet publikacji jest wiele. Prawie wszystkie "grzechy główne" naszego sądownictwa zostały wymienione. Dorzuciłbym jeszcze kilka, i to fundamentalnych, ale w tym miejscu na szczęście nie muszę.

Co do terapii: słusznie Autor zauważa, że wiele spraw powinno być przekazanych do sądów administracyjnych czy notariatu (spadki), ale mnożenie swoistych sądów szczególnych (handlowych, ubezpieczeniowych) uważam za błąd.

Jerzy Adam Stępień

Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na potrzebę oderwania organizacji sądownictwa od podziału terytorialnego kraju, na konieczność powiązania administracji sądowej z pracą konkretnego sędziego. Ważne, chociaż czasami kontrowersyjnego, są uwagi dotyczące roli ministra sprawiedliwości oraz Krajowej rady Sądownictwa.

Andrzej Zoll

Szczegóły

Seria: Biblioteka Monitora Prawniczego
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7483-974-7
Liczba stron: 174
Oprawa: Miękka
Waga: 227 g

Pliki do pobrania