Transakcje wewnątrzwspólnotowe. Ustawa o VAT

25% taniej
Promocyjna cena 25% taniej
 • 63,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 85,00 zł z VAT
  25% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Książka jest przeznaczona dla każdego, kto w swojej działalności gospodarczej zajmuje się wymianą towarów i usług z partnerami posiadającymi siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Unii Europejskiej. Zarówno dostawa jak i nabycie towaru rodzą bowiem określone konsekwencje, w szczególności, w zakresie... więcej ›

Więcej o książce

Książka jest przeznaczona dla każdego, kto w swojej działalności gospodarczej zajmuje się wymianą towarów i usług z partnerami posiadającymi siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Unii Europejskiej. Zarówno dostawa jak i nabycie towaru rodzą bowiem określone konsekwencje, w szczególności, w zakresie rozliczeń związanych z podatkiem od wartości dodanej (czyli w Polsce z podatkiem od towarów i usług). Czynności te nie są obojętne podatkowo. Istotne jest więc fachowe a jednocześnie praktyczne zapoznanie się z tymi regulacjami. Publikacja przybliża i pozwala zrozumieć trudne kwestie zawarte w ustawie oraz pomaga rozwiać wciąż istniejące wątpliwości w tej materii. Komentarz ma też na celu podpowiedzieć rozwiązania, dzięki którym podatnicy unikną tzw. pułapek podatkowych. Temat został ujęty w sposób kompleksowy, przy jednoczesnym dogłębnym przedstawieniu poszczególnych etapów rozliczeń podatku. Publikacja zawiera objaśnienia uwzględniające zarówno istotę unormowania transakcji wspólnotowych, jak i praktyczne wskazówki ich stosowania. Dodatkowym jej atutem jest wykorzystanie zawodowych doświadczeń autorów jakie napotkali oni w codziennej pracy.

Konstrukcja komentarza uwzględnia również odpowiedzi na pytania, z którymi autorzy zetknęli się zarówno podczas przeglądów podatkowych, postępowań przed organami podatkowymi jak i w toku prowadzonych szkoleń.

Publikacja kierowana jest do księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, pracowników organów podatkowych oraz przedsiębiorców prowadzących wszelkiego rodzaju działalność gospodarczą.

 

Szczegóły

Seria: Podatki w praktyce
Rok wydania: 2009
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-255-0949-1
Liczba stron: 400
Oprawa: Miękka
Waga: 525 g