Jedność w różnorodności Księga pamiątkowa dedykowana prof. Wojciechowi Muszalskiemu

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 94,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

W celu uczczenia osiągnięć szacownego Jubilata w Zakładzie Społeczno-Prawnych Problemów Zatrudnienia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego pojawiła się idea przygotowania okolicznościowej księgi pamiątkowej. Na zaproszenie do napisania artykułów odpowiedziało 33 Autorów z wielu ośrodków akademickich, specjalizujących się w... więcej ›

Inni klienci kupili również
Polecane z tym produktem
Więcej o książce

W celu uczczenia osiągnięć szacownego Jubilata w Zakładzie Społeczno-Prawnych Problemów Zatrudnienia Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego pojawiła się idea przygotowania okolicznościowej księgi pamiątkowej. Na zaproszenie do napisania artykułów odpowiedziało 33 Autorów z wielu ośrodków akademickich, specjalizujących się w różnych dziedzinach nauki, co uzmysławia jak wszechstronną wiedzę posiada Drogi Jubilat. Dla podkreślenie tego uniwersalizmu zainteresowań prof. Wojciecha Muszalskiego, jakże rzadkiego w obecnych czasach, które charakteryzują się coraz węższymi specjalizacjami, postanowiliśmy zatytułować niniejszą publikację "Jedność w różnorodności". To podejście implikowało również samą strukturę publikacji, która została podzielona na 3 części tematyczne, zgodnie z podstawowymi kierunkami zainteresowań Jubilata. Pierwsza część dotyczy prawa pracy, druga zabezpieczenia społecznego, trzecia zaś polityki społecznej, przy czym ze względu na fakt, iż większość publikacji mieści się w pierwszym segmencie, musieliśmy dokonać jego dalszego podziału na 4 rozdziały. Mamy nadzieję, że ten podział, aczkolwiek mogłby budzić w niektórych przypadkach pewne wątpliwości, które również nie były obce Redaktorom niniejszej publikacji, ułatwi Czytelnikom łatwiejsze znalezienie interesujących ich artykułów.

Na zakończenie pragniemy zwrócić uwagę, że w niniejszej Księdze zawarty został jedynie wybór publikacji Jubilata, gdyż pełne ich zestawienie opublikowano w wydanej przez Główną Bibliotekę Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Bibliografii prac prof. dr hab. Wojciecha Muszalskiego za lata 1958-2008 w opracowaniu A. Radwańskiej, pozycji obejmujšcej 295 artykułów, rozpraw, glos, ksišżek i opracowań w wydaniach zbiorowych ze wstępem prof. dr. hab. Jerzego Wratnego.

Warszawa, wrzesień 2009 r.

Andrzej Patulski, Krzysztof Walczak

Szczegóły

Seria: Księgi pamiątkowe
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-255-1228-6
Liczba stron: 432
Waga: 866 g

Pliki do pobrania