Agroturystyka w agrobiznesie

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 33,30 zł z VAT
  Cena katalogowa: 37,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Agroturystyka dodatkowe źródło finansowania agrobiznesu! Podręcznik zawiera całokształt podstawowej wiedzy o agroturystyce. Uwzględniono w niej aktualny dorobek rodzimych Autorów publikacji traktujących o turystyce wiejskiej i realiach działalności w agrobiznesie,... więcej ›

Więcej o książce

Agroturystyka

dodatkowe źródło finansowania agrobiznesu!

Podręcznik zawiera całokształt podstawowej wiedzy o agroturystyce. Uwzględniono w niej aktualny dorobek rodzimych Autorów publikacji traktujących o turystyce wiejskiej i realiach działalności w agrobiznesie, agroturystyce i marketingu w tej sferze działalności. Struktura książki odpowiada programowi studiów na kierunku Turystyka i rekreacja. Publikacja zawiera również powiązania wielokierunkowej działalności gospodarstwa z wszystkimi elementami rynkowymi jego otoczenia, jako głównymi determinantami skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem agroturystycznym.

Autor omawia m.in. takie zagadnienia, jak:

 • istota i zadania agroturystyki i agrobiznesu,
 • sfery działalności agrobiznesu,
 • organizacja i obsługa ruchu turystycznego na wsi,
 • społeczny i ekonomiczny wymiar działalności turystycznej,
 • instytucjonalne czynniki rozwoju,
 • marketing i rynek,
 • rozwój agroturystyki w Polsce.

Publikacja jest podręcznikiem akademickim kierowanym do studentów, doktorantów, pracowników naukowych i słuchaczy studiów podyplomowych na kierunku Turystyka i rekreacja oraz kierunkach ekonomicznych i zarządzania. Będzie też pomocną lekturą dla praktyków – właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego odpowiedzialnego za strategie rozwoju regionalnego na terenach wiejskich.

Opracowanie spełnia wymogi podręcznika akademickiego, wprowadza w szereg tematów, na podstawie czego można budować plany badawcze w sferze agroturystyki i jej pogranicza. Ukazuje w sposób niezwykle optymistyczny możliwości rozwoju usług turystycznych i pozyskania nowych źródeł dochodu przez gospodarstwa rolne. Opis wybranych przykładów (...) trzeba uznać jako zaletę podręcznika.

Prof. zw. Dr hab. Teofila Jarowiecka

Szczegóły

Seria: Turystyka
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-255-1128-9
Liczba stron: 184
Oprawa: Miękka
Waga: 308 g

Pliki do pobrania