PROMOCJA 2+1 › Trzecia książka za 1 zł - Sprawdź 

x


  
  
  


  
  

Rachunkowość zarządcza. Podejście operacyjne i strategiczne

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 75,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 79,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Redakcja: prof. nadzw. dr hab. Irena Sobańska

Opis produktu:

Książka zawiera szerokie kompendium wiedzy z zakresu rachunkowości zarządczej, której dynamiczny rozwój w praktyce światowej rozpoczął się pod koniec ubiegłego wieku, pod wpływem internacjonalizacji i globalizacji działalności przedsiębiorstw, stosowania wysokich technologii oraz zmiany filozofii zarządzania i wdrażania zasad... więcej ›

Polecane z tym produktem
Więcej o książce

Książka zawiera szerokie kompendium wiedzy z zakresu rachunkowości zarządczej, której dynamiczny rozwój w praktyce światowej rozpoczął się pod koniec ubiegłego wieku, pod wpływem internacjonalizacji i globalizacji działalności przedsiębiorstw, stosowania wysokich technologii oraz zmiany filozofii zarządzania i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Celem opracowania jest przedstawienie metod i technik rachunkowości zarządczej w kontekście zmian zachodzących w procesach zarządzania, które umożliwiają tworzenie zindywidualizowanych systemów rachunkowości zarządczej w praktyce przedsiębiorstw, różniących się pod względem uwarunkowań prowadzonej działalności

W książce zostały objaśnione zarówno tradycyjne metody i techniki rachunkowości zarządczej umożliwiające tworzenie informacji istotnych w procesach zarządzania operacyjnego, jak i nowe metody i techniki wspomagające procesy zarządzania strategicznego, zorientowanego na wzrost wartości przedsiębiorstwa. Każda z metod i technik jest informacyjnie powiązana z określonym systemem rachunku kosztów. Systemy rachunku kosztów, które stanowią podstawowe narzędzie rachunkowości zarządczej, ze względu na obszerność wiedzy, zostały objaśnione w odrębnym opracowaniu: Rachunek kosztów. Podejście operacyjne i strategiczne, pod redakcją naukową Ireny Sobańskiej.

Książka "Rachunkowość zarządcza. Podejście operacyjne i strategiczne" /.../ prezentuje koncepcje, metody i techniki rachunkowości zarządczej stanowiące wręcz niezbędne instrumentarium zarządzania przedsiębiorstwami w warunkach rosnącej intensywności konkurencji i turbulencji globalizującego się otoczenia przedsiębiorstw. Opanowanie tego instrumentarium nie jest jednak proste. Dlatego klarowne przedstawienie jego podstaw teoretycznych i metodycznych, wsparte dobrze dobranymi przykładami, stanowi jeden z kluczowych warunków powodzenia. Warunek ten doskonale spełnia recenzowana książka, sytuując się niewątpliwie pod tym względem wśród najlepszych, a nielicznych, podręczników rachunkowości dla potrzeb zarządzania, dostępnych dla czytelników polskich. Będzie ona z pewnością stanowić podręcznik akademicki do studiowania rachunkowości na wszystkich kierunkach ekonomicznych /.../ , a także będzie bardzo przydatna dla "praktykujących " już menedżerów.

Prof. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz

Dr Janina Stankiewicz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Szczegóły

Seria: Rachunkowość
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-255-0115-0
Liczba stron: 668
Waga: 1066 g

Pliki do pobrania