Rachunkowość zarządcza. Podejście operacyjne i strategiczne

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 67,15 zł z VAT
  Cena katalogowa: 79,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.

Książka zawiera szerokie kompendium wiedzy z zakresu rachunkowości zarządczej, której dynamiczny rozwój w praktyce światowej rozpoczął się pod koniec ubiegłego wieku, pod wpływem internacjonalizacji i globalizacji działalności przedsiębiorstw, stosowania wysokich... więcej ›

Opis książki

Książka zawiera szerokie kompendium wiedzy z zakresu rachunkowości zarządczej, której dynamiczny rozwój w praktyce światowej rozpoczął się pod koniec ubiegłego wieku, pod wpływem internacjonalizacji i globalizacji działalności przedsiębiorstw, stosowania wysokich technologii oraz zmiany filozofii zarządzania i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Celem opracowania jest przedstawienie metod i technik rachunkowości zarządczej w kontekście zmian zachodzących w procesach zarządzania, które umożliwiają tworzenie zindywidualizowanych systemów rachunkowości zarządczej w praktyce przedsiębiorstw, różniących się pod względem uwarunkowań prowadzonej działalności

W książce zostały objaśnione zarówno tradycyjne metody i techniki rachunkowości zarządczej umożliwiające tworzenie informacji istotnych w procesach zarządzania operacyjnego, jak i nowe metody i techniki wspomagające procesy zarządzania strategicznego, zorientowanego na wzrost wartości przedsiębiorstwa. Każda z metod i technik jest informacyjnie powiązana z określonym systemem rachunku kosztów. Systemy rachunku kosztów, które stanowią podstawowe narzędzie rachunkowości zarządczej, ze względu na obszerność wiedzy, zostały objaśnione w odrębnym opracowaniu: Rachunek kosztów. Podejście operacyjne i strategiczne, pod redakcją naukową Ireny Sobańskiej.

Książka "Rachunkowość zarządcza. Podejście operacyjne i strategiczne" /.../ prezentuje koncepcje, metody i techniki rachunkowości zarządczej stanowiące wręcz niezbędne instrumentarium zarządzania przedsiębiorstwami w warunkach rosnącej intensywności konkurencji i turbulencji globalizującego się otoczenia przedsiębiorstw. Opanowanie tego instrumentarium nie jest jednak proste. Dlatego klarowne przedstawienie jego podstaw teoretycznych i metodycznych, wsparte dobrze dobranymi przykładami, stanowi jeden z kluczowych warunków powodzenia. Warunek ten doskonale spełnia recenzowana książka, sytuując się niewątpliwie pod tym względem wśród najlepszych, a nielicznych, podręczników rachunkowości dla potrzeb zarządzania, dostępnych dla czytelników polskich. Będzie ona z pewnością stanowić podręcznik akademicki do studiowania rachunkowości na wszystkich kierunkach ekonomicznych /.../ , a także będzie bardzo przydatna dla "praktykujących " już menedżerów.

Prof. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz

Dr Janina Stankiewicz

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Rachunkowość
 • Rok wydania: 2009
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 668
 • Waga: 1066 g
 • ISBN: 978-83-255-0115-0
 • EAN: 9788325501150
 • Kod serwisu: 00343400