Asystent sędziego w sądzie powszechnym

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 41,65 zł z VAT
  Cena katalogowa: 49,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Seria Prawo sądowe to zbiór poradników profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych. Książki z tej serii przekazują najważniejsze wiadomości związane z danym zagadnieniem prawnym oraz... więcej ›

Więcej o książce

Seria Prawo sądowe to zbiór poradników profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych. Książki z tej serii przekazują najważniejsze wiadomości związane z danym zagadnieniem prawnym oraz zawierają szereg praktycznych wskazówek umożliwiających orientację w zmieniających się przepisach. Każda pozycja opracowana jest w przejrzysty sposób, uwzględniający aktualny stan orzecznictwa oraz wzory pism.

Prezentowana publikacja jest pierwszym w Polsce opracowaniem odnoszącym się kompleksowo do instytucji asystenta sędziego. Analizie poddano przepisy obowiązujące od dnia wejścia w życie wskazanej instytucji poprzez każde kolejne zmiany, aż do stanu prawnego obecnie obowiązującego, dokonując tym samym przekrojowej analizy jej funkcjonowania na przestrzeni dziewięciu lat.

Autorzy w szczególności omawiają m.in.:

 • kwalifikacje niezbędne do ubiegania się o stanowisko asystenta sędziego,
 • procedurę naboru kandydatów na stanowisko asystenta sędziego,
 • warunki pracy i płacy asystenta sędziego,
 • nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy z asystentem sędziego.

Szczegóły

Seria: Prawo Sądowe
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-255-1744-1
Liczba stron: 200
Oprawa: Miękka
Waga: 261 g