Metodyka pracy asystenta sędziego

5% taniej
Promocyjna cena 5% taniej
 • 75,05 zł z VAT
  Cena katalogowa: 79,00 zł z VAT
  5% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 15:00 wysyłamy tego samego dnia!

Opis produktu:

Seria Prawo sądowe to zbiór poradników profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych. Książki z tej serii przekazują najważniejsze wiadomości związane z danym zagadnieniem prawnym oraz zawierają szereg praktycznych wskazówek umożliwiających orientację... więcej ›

 • Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Seria Prawo sądowe to zbiór poradników profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych. Książki z tej serii przekazują najważniejsze wiadomości związane z danym zagadnieniem prawnym oraz zawierają szereg praktycznych wskazówek umożliwiających orientację w zmieniających się przepisach. Każda pozycja opracowana jest w przejrzysty sposób, uwzględniający aktualny stan orzecznictwa oraz wzory pism.

Publikacja jest pierwszym w Polsce podręcznikiem dotyczącym metodyki pracy asystenta sędziego w sądach powszechnych, sądach administracyjnych oraz w Sądzie Najwyższym. Książka z pewnością będzie stanowić źródło wiedzy przede wszystkim dla wykładowców i aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz licznego grona osób prowadzących szkolenia dla asystentów sędziów, a także dla wszystkich zainteresowanych przedmiotową problematyką.

Publikacja zawiera omówienie:

 • statusu i roli asystenta sędziego w strukturach wymiaru sprawiedliwości,
 • modelu kształcenia asystenta sędziego,
 • zatrudniania asystenta sędziego,
 • sposobu wykonywania obowiązków przez asystenta sędziego,

a także zawarto w niej wzory związane m.in. z wykonywaniem czynności przez asystenta sędziego.

Recenzja książki:

Chociaż książka miała swoją premierę w 2010 roku i od tego momentu stale zmienia się stan prawny poruszanych zagadnień, to nadal uważam tą monografię za bardzo ważną przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, zupełnie obiektywnie - stanowi ona cenne źródło informacji, dotyczących pozycji ustrojowej asystenta sędziego oraz zawiera jasne wskazówki metodologiczne, które z powodzeniem można wykorzystać w praktyce asystenckiej. Po drugie, zupełnie subiektywnie - książka ta towarzyszyła mi, będąc pomocą, kiedy stawiałam pierwsze kroki w karierze zawodowej jako asystent sędziego. Dzięki niej, start zawodowy okazał się dużo łatwiejszy i mniej stresujący. Powrót do lektury po latach, w połączeniu z przemyśleniami na ten temat, zaowocował napisaniem i opublikowaniem artykułu naukowego (...). Niewątpliwie, książka ta odpowiadała i nadal odpowiada na potrzeby wielu odbiorców - teoretyków, praktyków oraz takich jak ja - teoretyków i praktyków prawa, będąc de facto pierwszym na rynku wydawnictw prawniczych, kompleksowym opracowaniem w zakresie tej tematyki, które nie traci na znaczeniu... Być może Ciebie - Drogi Czytelniku, ta lektura również zainspiruje?

Monika

Szczegóły

Seria: Prawo Sądowe
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-255-2273-5
Liczba stron: 408
Waga: 523 g