Rozporządzenie Rzym I. Konwencja rzymska. Komentarz. Tom 2

 • Seria: Inne
 • Wydanie: 1
 • Rok: 2010
25% taniej
Promocyjna cena 25% taniej
 • 224,25 zł z VAT
  Cena katalogowa: 299,00 zł z VAT
  25% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy 0 zł!

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Konwencja Rzymska, Rozporządzenia Rzym I oraz Rzym II stanowi podstawę kolizyjnego europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego i do pewnego stopnia zastępuje w jego stosowaniu ustawodawstwa krajowe państw członkowskich UE, i to nie tylko w stosunkach subjektów państw członkowskich. Chodzi o regulację uniwersalną, która ma w... więcej ›

 • Polecane z tym produktem
 • Inni klienci kupili również
Polecane z tym produktem
Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Konwencja Rzymska, Rozporządzenia Rzym I oraz Rzym II stanowi podstawę kolizyjnego europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego i do pewnego stopnia zastępuje w jego stosowaniu ustawodawstwa krajowe państw członkowskich UE, i to nie tylko w stosunkach subjektów państw członkowskich. Chodzi o regulację uniwersalną, która ma w przypadku zobowiązań umownych i pozaumownych z międzynarodowymi elementem zastosowania (z pewnymi wyjątkami) w każdym państwie członkowskim UE zastosowanie zawsze, tzn. także w odniesieniu do krajów innych niż państwa członkowskie.

Niniejsza publikacja jest kompleksowym omówieniem Konwencji Rzymskiej i Rozporządzenia Rzym Ii w rzeczywistości pierwszym szczegółowym opracowaniem komentarzowym sui generis Rozporządzenia Rzym I w Unii Europejskiej, wydanym w chwili,gdy można praktycznie oczekiwać stosowania tej regulacji. Poszczególne kwestie omówione są w bardzo szerokim zakresie pozostając w ścisłym związku z przepisami zarówno z zakresu międzynarodowego (europejskiego) prawa prywatnego, jak i dalszych istotnych przepisów krajowych i zagranicznych.Publikacja wzbogacona jest obszernym i szczegółowym indeksem rzeczowym oraz bibliografią. Jednocześnie cytowanych jest ponad 1800 orzeczeń sądowych i innych, w tym wiele z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości.

Załącznikiem podstawowej części komentarza do obu instrumentów (konwencji i regulacji) są tłumaczenia regulacji międzynarodowego prawa prywatnego (kolizyjnego) dla zobowiązań umownych ponad dwudziestu państweuropejskich.Ze względu na rozwój stosunków cywilnoprawnych z elementem ponadnarodowym (międzynarodowym lub wspólnotowym), można przyjąć, że będzie to praktyczna książka dla każdego, kto spotyka się z zagadnieniemprawa umownego w skali ponadnarodowej.

Jest to więc pozycja o szerokiej przydatności dla znacznej części osób czynnych w wymiarze sprawiedliwości,a także innych profesji prawniczych, takich jak: adwokat, radca prawny,notariusz, komornika, również w arbitrażu oraz administracji publicznej i oczywiście w nauczaniu na uniwersytetach. Ze względu na sposobób opracowania publikacja ta jest nie tylko praktycznym instrumentem, ale także materiałem przydatnym przy nauce europejskiego imiędzynarodowego prawa prywatnego.

Szczegóły

Seria: Inne
Rok wydania: 2010
Wydanie: 1
ISBN: 978-83-255-2166-0
Liczba stron: 1448
Oprawa: Twarda
Waga: 1875 g

Pliki do pobrania