Praca w godzinach nadliczbowych jako obowiązek pracownika

10% taniej
Promocyjna cena 10% taniej
 • 44,10 zł z VAT
  Cena katalogowa: 49,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Autor: dr Beata Bury

Serię BIBLIOTEKA MONITORA PRAWA PRACY stanowią opracowania wyczerpująco prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych. Praca w godzinach nadliczbowych jest obowiązkiem pracownika, ale obowiązkiem ekstraordynaryjnym, który powstaje... więcej ›

Inni klienci kupili również
Więcej o książce

Serię BIBLIOTEKA MONITORA PRAWA PRACY stanowią opracowania wyczerpująco prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy lub ubezpieczeń społecznych.

Praca w godzinach nadliczbowych jest obowiązkiem pracownika, ale obowiązkiem ekstraordynaryjnym, który powstaje wyjątkowo. Nie powinna być zatem normalnym i stałym elementem procesu pracy. Ponadto to pracodawca powinien uzasadniać konieczność wykonywania przez pracownika pracy w godzinach nadliczbowych. Ochrona czasu wolnego pracownika zapewniana jest bowiem również przez reglamentowanie pracy w godzinach nadliczbowych.

Praca w godzinach nadliczbowych jako obowiązek pracownika to książka zarówno dla każdego pracodawcy, jak i każdego pracownika. Omówiono w niej następujące zagadnienia:

 • pojęcie "pracy w godzinach nadliczbowych" w poszczególnych systemach czasu pracy;
 • przesłanki pracy nadliczbowej;
 • obowiązek wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych;
 • prawne ograniczenia pracy w godzinach nadliczbowych;
 • praca ponadwymiarowej osób zajmujących stanowiska kierownicze;
 • konsekwencje naruszenia przez pracodawcę przepisów o pracy w godzinach nadliczbowych.

Książka stanowi kompendium wiedzy o pracy nadliczbowej. Duży akcent położono na orzecznictwo Sądu Najwyższego – w tym to najnowsze – i dlatego niniejszy poradnik jest nieocenionym źródłem informacji w razie sporu przed sądem pracy. Tę trudną problematykę zilustrowano praktycznymi przykładami. W książce bardzo dokładnie zanalizowano kwestie sporne, w tym także te nierozstrzygniętych dotychczas w piśmiennictwie i judykaturze.

Profesjonalizm porad gwarantuje nazwisko Autorki – Beaty Bury: doktor nauk prawnych; asesor sądowy w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie; adiunkt w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu; autorka licznych publikacji zakresu prawa pracy.


Sprostowanie do notki o autorze zamieszczonej na 4 stronie okładki książki:

Praca w godzinach nadliczbowych jako obowiązek pracownika, wyd. 2

jest:

Beaty Bury: doktor nauk prawnych; asesor sądowy w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie; adiunkt w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu; autorka licznych publikacji zakresu prawa pracy.

powinno być:

Beata Bury: doktor nauk prawnych; sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie oraz adiunkt w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl-Rzeszów; autorka kilkunastu publikacji z zakresu prawa pracy

Za zaistniałą pomyłkę serdecznie przepraszamy Autorkę i Czytelników.

Redakcja

Szczegóły

Seria: Biblioteka Monitora Prawa Pracy
Rok wydania: 2011
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-255-3470-7
Liczba stron: 220
Oprawa: Miękka
Waga: 273 g