Ustawa o gospodarce komunalnej. Komentarz

12% taniej
Promocyjna cena 12% taniej
 • 87,12 zł z VAT
  Cena katalogowa: 99,00 zł z VAT
  12% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Komentarz do ustawy z 20.12.1997 r. o gospodarce komunalnej (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 45, poz. 236) opisuje dopuszczalne sposoby realizowania gospodarki komunalnej przez jednostki samorządu terytorialnego. Możliwość korzystania przez samorządy z formy spółki kapitałowej... więcej ›

Więcej o książce

Komentarz do ustawy z 20.12.1997 r. o gospodarce komunalnej (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 45, poz. 236) opisuje dopuszczalne sposoby realizowania gospodarki komunalnej przez jednostki samorządu terytorialnego. Możliwość korzystania przez samorządy z formy spółki kapitałowej stanowi coraz częstszy sposób zarówno na realizację zadań własnych w sferze użyteczności publicznej, jak i poza nią w zakresie dopuszczonym m.in. przepisami komentowanej ustawy. Wykroczenie poza ustawowe ramy może skutkować nieważnością dokonanych czynności np. uchwała organu stanowiącego. W ustawie w sposób szczególny określono reguły funkcjonowania spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego zarówno tych, które powstały w wyniku przekształcenia przedsiębiorstw komunalnych, jak i tych utworzonych przez samorządy. Spółki te bowiem oprócz reguł wskazanych w Kodeksie spółek handlowych muszą przestrzegać przepisów ustawy o gospodarce komunalnej.

Z uwagi na praktykę zawodową Autora prezentowany komentarz pozwala:

 • ułatwić jednostkom samorządu terytorialnego wykonywanie zadań własnych z zakresu gospodarki komunalnej;
 • pomóc radcom prawnym i adwokatom we właściwej interpretacji przepisów ustawy w pracy dla podmiotów zajmujących się gospodarką komunalną;
 • spojrzeć na gospodarkę komunalną nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej;

Prezentowany komentarz adresowany jest do wszystkich, którzy interesują się tematyką funkcjonowania samorządu oraz spółek handlowych, zwłaszcza do osób związanych zawodowo z tymi podmiotami, w tym m.in. świadczących pomoc prawną na ich rzecz tj. radców prawnych i adwokatów.

Autor uwzględnił w komentarzu dorobek doktryny oraz orzecznictwa w zakresie gospodarki komunalnej oraz wszystkie zmiany ustawy, jakie zostały dokonane do czasu wydania tekstu jednolitego.

Szczegóły

Seria: Krótkie Komentarze Becka
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-255-4034-0
Liczba stron: 232
Oprawa: Miękka
Waga: 255 g

Pliki do pobrania