NEWSLETTER • Bądź na bieżąco! • Zapisz się i odbierz rabat 10% » Sprawdź ›

x

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz

25% taniej
Promocyjna cena 25% taniej
 • 141,75 zł z VAT
  Cena katalogowa: 189,00 zł z VAT
  25% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,98 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Autor: prof. dr hab. Bogusław Banaszak

Opis produktu:

Publikacja stanowi komentarz do obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2.4.1997 r. Ustawa zasadnicza jest najwyżej postawionym w hierarchii polskiego porządku prawnego aktem, regulującym całokształt zagadnień ustrojowych. Z uwagi na wiedzę i doświadczenie Autora publikacji, wybitnego znawcy przedmiotu oraz twórcy wielu... więcej ›

Więcej o książce

Publikacja stanowi komentarz do obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2.4.1997 r. Ustawa zasadnicza jest najwyżej postawionym w hierarchii polskiego porządku prawnego aktem, regulującym całokształt zagadnień ustrojowych.

Z uwagi na wiedzę i doświadczenie Autora publikacji, wybitnego znawcy przedmiotu oraz twórcy wielu publikacji z zakresu prawa konstytucyjnego, Czytelnik ma możliwość zapoznania się:

 •  ze szczegółowym omówieniem wszystkich przepisów ustawy zasadniczej, jak również z bogatym orzecznictwem sądowym  dotyczącym Konstytucji;
 •  z literaturą w przedmiotowym zakresie,
 • z najnowszymi poglądami doktryny oraz stanowiskami zajętymi w ostatnich latach w sprawie rozumienia przepisów konstytucyjnych przez TK.

Komentarz prezentuje kompleksowe omówienie zagadnień dotyczących m.in:

 • konstytucyjnych zasad ustroju państwa;
 • statusu jednostki w państwie
 • kompetencji organów państwowych
 • relacji pomiędzy prawem UE i prawem RP

W niniejszym, 2. wydaniu, oprócz uwzględnienia wszystkich zmian Konstytucji RP od czasu ukazania się wydania poprzedniego  Autor odnosi się również do nowych zagadnień i instytucji wynikających ze stałego rozwoju prawa jak np. ustawy kooperacyjnej, Kodeksu wyborczego, nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych, orzeczeń TK o wtórnym prawie UE, Traktacie Lizboński i o obywatelstwie.

Komentarz do Ustawy zasadniczej niezbędny jest każdemu praktykującemu prawnikowi (adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, sędziowie), jak również stanowi nieocenioną pomoc dla studentów prawa, administracji, politologii, a także dla każdego chcącego zgłębić podstawy funkcjonowania Państwa Polskiego, treść i sposoby zagwarantowania praw człowieka i obywatela oraz zaspokajania potrzeb społecznych, sposoby tworzenia prawa, hierarchię jego źródeł a także kompetencje i wzajemne relacje pomiędzy organami władzy państwowej.

Szczegóły

Seria: Komentarze Becka
Rok wydania: 2012
Wydanie: 2
ISBN: 978-83-255-4095-1
Liczba stron: 1176
Oprawa: Twarda
Waga: 1166 g