dr Aleksandra Sewerynik

Doktor nauk prawnych, ekspert w zakresie prawa autorskiego oraz dyrygent chóralny. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej pomagać klientom w ochronie ich własności intelektualnej oraz legalnie i bezpiecznie korzystać z cudzej twórczości. Przygotowuje modele prawne różnorakich działalności kreatywnych. Zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych oraz konstruowaniem i konsultowaniem umów dotyczących sfery działalności twórczej, artystycznej oraz producenckiej. Zna praktykę działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz ma doświadczenie w kontaktach z tymi podmiotami. Jest jedynym w Polsce ekspertem przygotowującym integralne, muzyczno-prawne, analizy porównawcze utworów muzycznych w kontekście plagiatu.

Jest autorką książki „Prawo autorskie w muzyce". Przez cztery lata była stałą felietonistką rubryk prawnych Rzeczpospolitej. Jej felietony były nagradzane główną nagrodą w III i IV edycji oraz wyróżnieniem V edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, organizowanego przez Urząd Patentowy RP (2015, 2016 i 2017 r.) Wykłada prawo autorskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Prowadzi wykłady i szkolenia w całej Polsce. Obecnie współpracuje z kancelarią Hasik Rheims i Partnerzy, która specjalizuje się prawie własności intelektualnej i ochronie reputacji.

 • Prawo autorskie w instytucjach kultury + wzory do pobrania
  Przedsprzedaż
  Kompleksowe omówienie prawnoautorskich aspektów działalności instytucji kultury. Integralną częścią książki są liczne wzory dokumentów umów, przydatnych w działalności instytucji kultury.
  DARMOWA WYSYŁKA
  Premiera: 27 marca 2023
  Seria: Sektor publiczny w praktyce
  Rok wydania: 2023 | Wersja: Druk
  159,00 zł
  Kompleksowe omówienie prawnoautorskich aspektów działalności instytucji kultury. Integralną częścią książki są liczne wzory dokumentów umów, przydatnych w działalności instytucji kultury.