Analiza kursu walutowego

Promocyjna cena 10% taniej
 • 48,60 zł z VAT
  Cena katalogowa: 54,00 zł z VAT
  10% taniej
  Promocyjna cena
 • Dostęp od razu po zakupie [?]


  Dostępne formaty: PDF

   Zabezpieczenie: Watermark

  Użytkowanie, kopiowanie, drukowanie w granicach licencji - więcej ›

Książka jest jedyną pozycją na rynku wydawniczym, która łączy w sobie trzy elementy: dogłębny opis teorii kursu walutowego; przegląd najważniejszych opracowań literatury światowej z zakresu modelowania kursu walutowego; wyniki obliczeń i wnioski płynące z zastosowania... więcej ›

Więcej o książce

Książka jest jedyną pozycją na rynku wydawniczym, która łączy w sobie trzy elementy:

 • dogłębny opis teorii kursu walutowego;
 • przegląd najważniejszych opracowań literatury światowej z zakresu modelowania kursu walutowego;
 • wyniki obliczeń i wnioski płynące z zastosowania poszczególnych koncepcji kursu walutowego do objaśnienia zmian kursu złotego.

Monografia jest niezwykle ważną i istotną publikacją, zarówno z punktu widzenia teorii kursów walutowych, jak i praktyki prognozowania i zabezpieczania się instytucji finansowych i gospodarczych przed nieoczekiwanymi wahaniami kursów walutowych.

Od ponad stu lat ekonomiści próbują formułować i weryfikować różnego typu hipotezy badawcze odnośnie mechanizmów i przyczyn wahań kursów walutowych. Recenzowana monografia doskonale wpisuje się w nurt tych badań. Autorzy przedstawili w niej wyniki ekonometrycznej weryfikacji hipotez, dotyczących kursów walutowych, stawianych na gruncie ekonomii. W pracy przedstawiono zarówno dorobek światowy badań w zakresie metod analizy kursu walutowego, jak własny dorobek naukowy Autorów, dotyczący implementacji tych metod do badań kursów walutowych na polskim rynku finansowym.

Dr hab. Piotr Chrzan
prof. AE um. K. Adamieckiego w Katowicach

Szczegóły

Seria: Finanse
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-255-1121-0
Liczba stron: 116
Oprawa: Miękka
Waga: 465 g

Pliki do pobrania