Logistyka

15% taniej
Promocyjna cena 15% taniej
 • 50,15 zł z VAT
  Cena katalogowa: 59,00 zł z VAT
  15% taniej
  Promocyjna cena
 • Koszt dostawy od 8,95 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 14:00 wysyłamy tego samego dnia!

Celem podręcznika jest dostarczenie czytelnikom podstawowej wiedzy o logistyce, w szerokim kontekście nowoczesnych zjawisk gospodarczych. Współczesna logistyka bowiem, a zwłaszcza logistyka międzynarodowa, jest obecnie postrzegana jako ważny element strategii zarządzania... więcej ›

Opis książki

Celem podręcznika jest dostarczenie czytelnikom podstawowej wiedzy o logistyce, w szerokim kontekście nowoczesnych zjawisk gospodarczych. Współczesna logistyka bowiem, a zwłaszcza logistyka międzynarodowa, jest obecnie postrzegana jako ważny element strategii zarządzania zarówno pojedynczym przedsiębiorstwem, jak i grupą firm, np. korporacją transnarodową. Ta nowa rola logistyki w firmie wynika z ewolucyjnych zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w gospodarce światowej, kształtując nowy charakter zadań logistyki – od początkowo operacyjnych, do zdecydowanie strategicznych. Obecnie wszelkie metody zarządzania logistycznego są stosowane wraz z zarządzaniem, produkcją i dystrybucją, tworząc jedną kategorię gospodarowania zasobami rzeczowymi i ludzkimi. Ten nierozłączny z logistyką charakter zarządzania wszelkimi zasobami firmy wyzwala konieczność ujęcia jej we wszystkich systemach nowych zjawisk gospodarczych i nowej ekonomii.

Podręcznik ten zawiera więc w miarę pełen obraz nowoczesnych metod zarządzania logistycznego w gospodarce światowej, które są lub będą stosowane przez przedsiębiorstwa w całym łańcuchu dostaw. Zawarte w nim zagadnienia mogą pomóc menedżerom w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej, a także stanowić swoiste kompendium wiedzy o współczesnej logistyce.

Książka kierowana jest zarówno do studentów, doktorantów, pracowników naukowych na kierunkach logistyki oraz zarządzania i ekonomii, jak i do praktyków gospodarczych zmagających się na co dzień z problemami związanymi z tą ciekawą i nowoczesną dziedziną wiedzy, jaką jest logistyka.

(...) praca ma w znacznej mierze charakter nowego na gruncie polskim naświetlenia podstaw współczesnej logistyki i może po opublikowaniu stanowić znaczącą pozycję w literaturze w tym zakresie, wnosząc nowe elementy poznawcze i metodyczne tak do teorii, jak i do praktyczno-wdrożeniowych aspektów logistyki.

Prof. dr hab. Piotr Blaik - Katedra Logistyki i Marketingu, Uniwersytet Opolski

Pliki do pobrania

Szczegóły

 • Seria: Logistyka
 • Rok wydania: 2012
 • Oprawa: Miękka
 • Liczba stron: 296
 • Waga: 493 g
 • ISBN: 978-83-255-4118-7
 • EAN: 9788325541187
 • Kod serwisu: 00483200