12.2.2019 r. (z mocą od 1.1.2019 r.) weszła w życie nowelizacja klasyfikacji budżetowej z 11.2.2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 257). Część zmian wchodzi dopiero od 1.1.2020 r. i ma zastosowanie do planów finansowych i uchwały budżetowej na 2020 r.
W książce tej przedstawiamy:
Książka pomocna przy przygotowywaniu planów finansowych oraz uchwały budżetowej na 2020 r.
Dzięki tej publikacji dowiedzą się Państwo:
Do książki jest dołączona płyta CD na której znajduje się ponad 370 odpowiedzi na pytania. Pytania te są przypisane do poszczególnych paragrafów klasyfikacji budżetowej oraz podzielone są tematycznie. Dzięki temu klikając na poszczególne paragrafy znajdą Państwo szczegółowy komentarz jak należy je stosować (jakie wydatki, czy też dochody tam przypisać).
Wydawanie książek i komentarzy na temat klasyfikacji budżetowej jest ciągle konieczne, albowiem nierozwiązanym mankamentem jest brak w tekście rozporządzenia zapisów doprecyzowujących zasady doboru podziałek.
Książka ta jest skierowana głównie do osób zatrudnionych w służbach finansowych ale powinna ona również spełnić oczekiwania ze strony innych grup zawodowych, w tym osób wykonujących typowe zawody prawnicze, jak radcowie prawni potwierdzający legalność opiniowanego budżetu lub innego dokumentu, w którym zastosowano klasyfikację.
Książka adresowana jest również do służb kontroli finansowej oceniających poprawność doboru podziałki klasyfikacyjnej zastosowanej przez praktykę finansową. Chcąc zakwestionować prawidłowość zastosowanej podziałki klasyfikacyjnej, powinno się to uzasadnić argumentami wynikającymi z budowy i struktury klasyfikacji.
Adresatem książki są także pracownicy organów administracji (w tym nadzoru nad samorządami) dokonujący urzędowej wykładni podziałek klasyfikacyjnych oraz osoby odpowiadające za przygotowanie nowelizacji, które uzupełniają lub korygują normy aktualnej klasyfikacji budżetowej.
Seria: Sektor publiczny w praktyce
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8158-657-3
Liczba stron: 496
Oprawa: Miękka
Waga: 820 g