Publicznoprawny status radcy prawnego

Promocyjna cena
%
 • 72,06 zł z VAT

  Najniższa cena: najniższa cena w ostatnich 30 dniach przed aktualną obniżką.

  Cena katalogowa: początkowa cena produktu.

  Najniższa cena: 96,08 zł
  Cena katalogowa: 120,10 zł
  %
 • Koszt dostawy od 12,99 zł

  Wysyłka w 24 godziny [?]

  Zamówienia złożone w dniu roboczym do 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze, jakie zaszły w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu, a co za tym idzie gwałtowny przyrost liczby obowiązujących przepisów prawa oraz wielość i różnorodność nowych instytucji prawnych spowodowały, iż rola profesjonalnej pomocy prawnej... więcej ›

Opis książki

Zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze, jakie zaszły w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu, a co za tym idzie gwałtowny przyrost liczby obowiązujących przepisów prawa oraz wielość i różnorodność nowych instytucji prawnych spowodowały, iż rola profesjonalnej pomocy prawnej staje się kwestią o zasadniczym znaczeniu. Kluczową rolę w realizacji bezpieczeństwa obrotu prawnego odgrywa zawód radcy prawnego, który zarówno w założeniach ustawodawcy, co wprost wynika z ustawy o radcach prawnych, jak również w odczuciu społecznym jest strażnikiem praworządności.

Konstrukcja zawodu radcy prawnego nacechowana jest szczególnym oddziałowaniem norm prawa publicznego. Dotyczy to zarówno obszaru prawnego związanego z uzyskiwaniem uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego, jak i praktycznymi aspektami jego wykonywania. Intencja autorów niniejszej publikacji była analiza tych płaszczyzn i działalności radców prawnych, które w szczególności dotyczą organizacyjno-prawnych form wykonywania zawodu, tajemnicy radcowskiej, opodatkowania radców prawnych, ochrony własności intelektualnej sporządzonych przez nich opinii prawnych i wielu innych problemów.

Do współpracy zostali zaproszeni radcowie prawni, jak również naukowcy - uznani przedstawiciele różnych ośrodków akademickich, reprezentujący poszczególne dyscypliny nauk prawnych, co niewątpliwie podnosi walor niniejszej publikacji i powoduje, iż analizowane problemy posiadają wymiar interdyscyplinarny. Publikacja jest pierwszą w kraju próbą syntetycznego ujęcia publicznego wymiaru wykonywania zawodu radcy prawnego oraz powinna stanowić przyczynę do dyskusji na temat współczesnej roli i znaczenia wolnych zawodów prawniczych.

Niniejsza publikacja jest adresowana zarówno do członków samorządu radcowskiego, w tym aplikantów, jak również do przedstawicieli środowisk naukowych i samych studentów, którzy podejmują decyzje o wyborze aplikacji, mogą dokonać analizy właściwych dla radców prawnych płaszczyzn wykonywanej działalności, a w konsekwencji wybrać odpowiadającą ich zainteresowaniom ścieżkę zawodową.

Pliki do pobrania

Szczegóły

Kategorie

Tagi